Rampy i grindboxy na Górzyskowie

Wkrótce tereny rekreacyjne na Górzyskowie wzbogacą się o kolejną atrakcję. Ogłoszony został przetarg na budowę skateparku. Inwestycja finansowana jest z budżetu miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Skatepark będzie zlokalizowany po zachodniej stronie placu zabaw,  siłowni oraz drogi pieszo-rowerowej. Te elementy parku wraz z kynoparkiem i parkingiem powstały w ramach wcześniejszych edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Całe założenie zlokalizowane jest pomiędzy ulicami Kossaka, Gersona i Brandta.Budowa obiektu na osiedlu Górzyskowo w Bydgoszczy obejmuje utworzenie dwupoziomowego skateparku, czyli placu przeznaczonego dla użytkowników deskorolek, rolek i rowerów BMX. Wcześniej - we współpracy z wnioskodawcami - opracowano niezbędny program funkcjonalno-użytkowy. Na jego podstawie przygotowany zostanie projekt i wykonywane będą prace budowlane. Ogłoszony został już przetarg na projekt i budowę.

Skatepark ma funkcjonować przez cały rok. Będzie wykonany z trwałych materiałów odpornych na warunki pogodowe. Nie przewiduje się ogrodzenia. Wstępnie planuje się, że utworzony skatepark o  nawierzchni i przeszkodach betonowych, wykonanych w technologii monolitycznej będzie zawierał elementy typu bank ramp, quarter pipe, grindbox, poręcz, a także w jednej z części podwyższenie zawierające grindboksy, poręcze, schody. W środkowej części planuje się podjazd i dwa grindboxy.

Zakończenie inwestycji planowane jest jesienią. Jest ona finansowana ze środków miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W trakcie głosowania pomysł poparło 258 bydgoszczan.

Przypominamy!
Trwa tegoroczna edycja programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na inwestycje do 31 maja br.
Propozycje projektów można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji internetowej na stronie www.bdgbo.pl bądź tradycyjnie, przez wrzucenie wypełnionego papierowego formularza do urny. Każdy bydgoszczanin może zgłosić dowolną liczbę projektów.

 https://um.bydgoszcz.pl/bbo/
Rampy i grindboxy na Górzyskowie Rampy i grindboxy na Górzyskowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.