Nowe, oświetlone chodniki na Osowej Górze


W parku pomiędzy ulicami Wielorybia i Sardynkową wkrótce wybudowane zostaną chodniki z betonowej kostki. Ułatwią one między innymi dojście do szkoły oraz placu zabaw. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowe chodniki powstaną na terenach rekreacyjnych w północnej części osiedla. Przez park prowadzi najkrótsza droga do szkoły przy ul. Sardynkowej. Funkcjonują przy niej również basen, boiska, plac zabaw. Pomysł przebudowy chodników zgłosili mieszkańcy podczas ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekt zdobył ponad 250 głosów i trafił do realizacji.

Obecnie prowadzona jest procedura związana z wyborem wykonawcy projektu. Następnie zlecone zostaną prace budowlane. Zakłada się ich realizacje jesienią. Szacowana wartość inwestycji  to około 250 tysięcy złotych. W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego realizowane będzie też zadanie związane z oświetleniem boiska przy Zespole Szkół nr 24 na ul. Puszczykowej .
Warto wiedzieć:
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje.


Nowe, oświetlone chodniki na Osowej Górze Nowe, oświetlone chodniki na Osowej Górze Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.