Nowy plac do street workoutu na Wilczaku


W niedzielę 25 czerwca otwarty zostanie kolejny profesjonalny plac do street workout’u. To dobra okazja by zobaczyć jak można zadbać o własną sylwetkę wykorzystując nieskomplikowane urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w miejskiej przestrzeni. Nowy plac powstał w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Miejsce do ćwiczeń znajduje się pomiędzy kanałem Bydgoskim i  ul. Nakielską  (na wysokości ul. Wrzesińskiej).  Plac będzie posiadał bezpieczną nawierzchnię gumową amortyzującą ewentualne upadki. Zamontowane takie elementy jak ławeczki do ćwiczeń mięśni brzucha, drabinki poziome i pionowe, poręcze gimnastyczne, rury  gimnastyczne, uchwyty na drążku, kółka gimnastyczne na linach itp. Inwestycja zrealizowana została  w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W trakcie ostatniej edycji programu oddano na nią 153 głosy. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 60 tysięcy złotych.
Autorem projektu jest klub Street Workout Bydgoszcz, który wcześniej zaprojektował także  rozmieszczenie urządzeń na placu Chełmińskim. Pasjonaci tej dyscypliny zapraszają teraz bydgoszczan w niedzielę na godzine 12 na otwarcie nowego obiektu. To okazja by zobaczyć pokazy bydgoskiej grupy i gości z innych miast (Calisthenics Academy, Project Society, Street Workout Piła, Street Workout Świecie, Street Workout Inowrocław,  Pinup Pole Dance Studio, Szkoła Tańca Bohema, Shotokan Karate Bushido ). Będzie można też porozmawiać z trenerami oraz samemu spróbować swoich sił na nowych urządzeniach, na których w można zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie.
Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Wilczaku  będzie to ponad 251 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Nowy plac do street workoutu na Wilczaku Nowy plac do street workoutu na Wilczaku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.