Poćwicz street workout w parku Nad Starym Kanałem

 
W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski powstał nowy plac do street workoutu na osiedlu Wilczak-Jary. Uroczyste otwarcie miało miejsce w niedzielę, 25 czerwca.
Miejsce do ćwiczeń znajduje się pomiędzy kanałem Bydgoskim i  ul. Nakielską  (na wysokości ul. Wrzesińskiej).  Plac wyposażony został w bezpieczną nawierzchnię gumową amortyzującą ewentualne upadki. Zamontowano na nim takie elementy jak: ławeczki do ćwiczeń mięśni brzucha, drabinki poziome i pionowe, poręcze gimnastyczne, rury  gimnastyczne, uchwyty na drążku, kółka gimnastyczne na linach itp.
 
Inwestycja zrealizowana została w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W trakcie ostatniej edycji programu oddano na nią 153 głosy. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 60 tys. zł. Autorem projektu jest klub Street Workout Bydgoszcz, który wcześniej zaprojektował także  rozmieszczenie urządzeń na placu Chełmińskim.
 W czasie otwarcia placu można było podziwiać wyczyny nie tylko bydgoskich grup, ale również gości przyjezdnych trenujących w grupach: Calisthenics Academy, Project Society, Street Workout Piła, Street Workout Świecie, Street Workout Inowrocław,  Pinup Pole Dance Studio, Szkoła Tańca Bohema, Shotokan Karate Bushido.

Każdy mógł też porozmawiać z trenerami oraz samemu spróbować swoich sił na nowych urządzeniach pomagających w utrzymaniu dobrej sylwetki i zdrowia. Prezydenta Rafała Bruskiego podczas uroczystości reprezentowała Anna Mackiewicz.
 Warto wiedzieć:
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Wilczaku  będzie to ponad 251 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.plPoćwicz street workout w parku Nad Starym Kanałem Poćwicz street workout w parku Nad Starym Kanałem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.