Nowy plac zabaw na Leśnym

Na osiedlu Leśnym powstanie nowoczesny plac zabaw. Pomiędzy blokami przy ul. Powstania Listopadowego i Skromną zbudowana zostanie też plenerowa siłownia. Oba zadania realizowane będą w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

W ramach ostatniej  edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na to zadanie zagłosowało 545 mieszkańców. Na jego realizację w budżecie miasta zarezerwowano  ponad  170  tysięcy złotych.  Plac zabaw będzie miał powierzchnię co najmniej  730 metrów kwadratowych. Mają się na nim znaleźć takie urządzenia jak huśtawki ( w tym tzw. „bocianie gniazdo”), bujaki,  mini park linowy, piaskownica. Wstępnie założono też ustawienie dwóch zestawów ze zjeżdżalniami.  Teren zostanie ogrodzony. Obok powstanie również plenerowa siłownia. Znajda się w niej 3 trzystanowiskowe urządzenia. Obecnie trwa procedura zmierzająca do wyboru projektanta oraz wykonawcy prac budowlanych. Ich zakończenie planowane jest jesienią.

To już kolejne miejsce rekreacji, które powstaje na Leśnym dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Wcześniej place zabaw, siłownie plenerowe i plac do Street Workout powstały na Skwerze POW jak i w Parku Załuskiego.

Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na osiedlu Leśnym będzie to blisko 361 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Nowy plac zabaw na Leśnym Nowy plac zabaw na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.