W siatkówkę plażową na Glinkach

Wkrótce rozpocznie się budowa boiska do siatkówki plażowej na osiedlu Glinki. Powstanie ono na terenach zielonych pomiędzy ul. Gniewkowską, Płowiecką i Cmentarną.
Pomysł zagospodarowania terenów zielonych z miejscowym planem zagospodarowania na osiedlu Glinki-Rupienica zgłosili mieszkańcy podczas ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Plan budowy w pierwszej kolejności boiska do siatkówki plażowej uzyskał też w trakcie głosowania bardzo dużą liczbę głosów. Pomysł poparło 218 bydgoszczan.
Boiska do siatkówki plażowej zostało zaprojektowane w wymiarach 18 m x 27. Otoczone będzie też wokół pasem zieleni oraz 3-metrowym piłkochwytem. Boisko będzie wyposażone w komplet słupów wraz z siatką do gry w siatkówkę wbetonowanych na stałe w podłożu. Nawierzchnia będzie wykonana z płukanego  piasku. Teren wokół ma być ogrodzony. Prace budowlane zostaną zrealizowane w ciągu 2 miesięcy od zawarcia umowy z wykonawcą. Obecnie trwa procedura związana z jego wyłonieniem.
Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Glinkach  będzie to blisko 145 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
W siatkówkę plażową na Glinkach W siatkówkę plażową na Glinkach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.