Bezpieczna murawa i profesjonalne oświetlenie

Po przebudowie nawierzchni boisko przy ul. Puszczykowej zyska też profesjonalne oświetlenie. To kolejne przedsięwzięcie na Osowej Górze finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Boisko znajduje się po południowej stronie Zespołu Szkół nr 24.

W ramach poprzedniej edycji BBO wykonano podbudowę, na której ułożono nową nawierzchnię, tak zwaną sztuczną trawę. Boisko od strony południowej zabezpieczył piłkochwyt, a od strony zachodniej ogrodzenie panelowe. Zamontowane zostały też bramki piłkarskie. Z boiska mogą korzystać w sposób ogólnodostępny i nieodpłatny wszyscy chętni mieszkańcy.

W ubiegłym roku mieszkańcy osiedla zdecydowali  o przeznaczeniu dodatkowych około 70 tysięcy z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na budowę profesjonalnego oświetlenia. Na to przedsięwzięcie zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan. Obecnie trwa postępowanie związane z wyborem wykonawcy zadania. Polegać ma ono na ustawieniu 4 masztów, na których łącznie zainstalowanych ma być 16 lamp (po 4 na maszt). Pozwoli to wykorzystywać sportowy plac również po zmroku. Zakończenie robót planowane jest  po 3 miesiącach od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Warto wiedzieć:        
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Osowej Górze  będzie to ponad 376 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Bezpieczna murawa i profesjonalne oświetlenie Bezpieczna murawa i profesjonalne oświetlenie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:03 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.