Podwórko marzeń na Skrzetusku

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu podwórko pomiędzy blokami na Skrzetusku zamieni się w miejsce do zabawy i ćwiczeń. Trwa już wybór wykonawcy, który zaprojektuje i zamontuje szereg urządzeń na nowym placu zabaw i siłowni.

Nowe miejsce rekreacji z myślą o mieszkańcach Bielaw i Skrzetuska powstanie między blokami przy ul. M. Curie-Skłodowskiej z numerami 6, 8 i 8a. Zadanie zostało wytypowane do realizacji przez mieszkańców Bielaw i Skrzetuska. W trakcie ostatniej edycji BBO projekt zdobył blisko 300 głosów. W budżecie zarezerwowano na tę inwestycję ponad 162 tysiące złotych.

Obecnie trwa wybór wykonawcy, który zaprojektuje i wybuduje plac zabaw wraz ze siłownią plenerową. Wstępnie na placu zaplanowano ustawienie huśtawek, bujaków, zestawu zabawowego ze zjeżdżalniami, stołów do gry w piłkarzyki oraz warcaby. Teren ma być wyposażony w ławki, ogrodzenie oraz kosze na śmieci. Obok powstanie też plenerowa siłownia. Zgodnie z przygotowaną koncepcją zamontowane zostaną dwa trzystanowiskowe urządzenia.

Zaprojektowanie nowego miejsca rekreacji wraz z przygotowaniem terenu oraz montażem urządzeń zajmie około 3 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą zadania.
Warto wiedzieć:
Trwa 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. To blisko 10 mln zł.  Więcej informacji znajduje się na stronie www.bdgbo.pl
Podwórko marzeń na Skrzetusku Podwórko marzeń na Skrzetusku Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:46 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.