Sportowe place na Wilczaku i Jarach

Na Wilczaku i Jarach  przybywa miejsc gdzie aktywnie można wypocząć oraz zadbać o swoją kondycję. Trwają ostatnie prace przy siłowni plenerowej na ul. Słonecznej. 

 W wakacje otwarto plac do street workoutu. Elementy siłowni zamontowane będą też w parku przy ul. Księżycowej.

Nowa siłownia plenerowa powstaje przy Zespole  Szkół nr 29. Zamontowano już nowe urządzenia. Sprzęt będzie służył między innymi uczniom Gimnazjum Integracyjnego nr 59 mieszczącego się w placówce na Jarach. 
 Teren jest jednak dostępny dla wszystkich mieszkańców. Inwestycję realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na to zadanie zagłosowało ponad 200 mieszkańców. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 40 tysięcy złotych. 
 
Warto dodać, że przed dwoma laty przy tej szkole kosztem 508 tysięcy otwarto nowoczesne wielofunkcyjne boisko. 
Siłownia przy ul. Słonecznej to jeden z 3 obiektów rekreacyjnych, które trafiły do realizacji w tym roku dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W wakacje otwarto plac do kalisteniki przy Nakielskiej. Zaplanowano też dostawienie urządzeń siłowni plenerowej w parku przy ul. Księżycowej.
 Warto wiedzieć:       
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Kapuściskach  będzie to ponad 251 tysięcy złotych. Głosowanie na zgłoszone wiosną projekty potrwa od 1 do 31 października.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Sportowe place na Wilczaku i Jarach Sportowe place na Wilczaku i Jarach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.