Na zakupy po nowych chodnikach i schodach

Jesienią planowane jest rozpoczęcie przebudowy schodów, tarasu i chodnika na przy ulicy Łukasiewicza 7. To kolejne zadanie związane z remontami ciągów pieszych zgłoszone przez bydgoszczan podczas ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
 
 W zakres zadania wchodzi też naprawa elewacji  całego tarasu wraz z balustradami metalowymi i betonowych. Wymienione mają być poza tym krawężniki okalające zieleń oraz drogi wewnętrzne.

Skorzystają na tym także inni mieszkańcy  osiedla ze względu na umiejscowienie na parterze kilku punktów usługowo-handlowych. Obecnie zarzucająca terenem spółka ADM ogłosiła przetarg na wybór wykonawcy zadania.
 
W budżecie miasta na ten cel zabezpieczonych jest ponad 100 tysięcy złotych. W trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski realizację przedsięwzięcia poparły 242 osoby.
Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Kapuściskach  będzie to ponad 590 tysięcy złotych. Głosowanie na zgłoszone wiosną projekty potrwa od 1 do 31 października.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.


Na zakupy po nowych chodnikach i schodach Na zakupy po nowych chodnikach i schodach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:38 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Jak wiadomo administratorem jest ADM, więc koszt całkowity powinien być pokryty z kasy ADM. ADM ściągając czynsze od sklepikarzy i mieszkańców nabijają swoją kasę, a teraz cieszy się bo znaleźli naiwnych do płacenia za nich za tę inwestycję. ADMy zlikwidować, bo nic nie robią na tym osiedlu od tylu lat. Gdzie są pieniądze mieszkańców? Chodniki i ulice prawie po 50 lat i dłużej.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.