Parkingi na Błoniu w budowie

Trwają  prace związane z budową nowych parkingów na osiedlu Błonie. Przy ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich powstaje kolejnych 12 dodatkowych miejsc postojowych. Inwestycja jest finansowana  z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
 
Zatoki parkingowe budowane są  na wysokości ul. Waryńskiego. Zaprojektowano tam 12 miejsc. Są one lokalizowane w miejscu obecnego pasa zieleni, po zachodniej stronie ulicy. Kierowcy będą parkować tam prostopadle do jezdni.
6 miejsc powstanie też na wysokości skrzyżowania z ul. Koszarową po zachodniej stronie ulicy. Jedno stanowisko dedykowane będzie osobom niepełnosprawnym. Będzie ono szersze, co ułatwi wysiadanie z samochodów. Elementem zadanie jest też przebudowa chodnika biegnącego wzdłuż nowego parkingu.
Dokumentacja projektowa pozwala też w kolejnym etapie na dobudowanie następnych 9 miejsc oraz dostosować przejścia dla pieszych na  skrzyżowaniu ulic Koszarowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich do nowych standardów (obniżone krawężniki, ryflowane płytki ułatwiające orientację osobom niewidomym).
Obecnie zrealizowane zostały już prace związane z wykonaniem podbudowy oraz ustawieniem krawężników na wysokości ul. Waryńskiego. Teraz układane będą nawierzchnie z kostki betonowej. Obie inwestycja sa  finansowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Realizacja obu zadań nie tylko ułatwi parkowanie mieszkańcom. Poprawi to również płynność ruchu na ważnej ulicy oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.
Warto dodać, że to nie koniec parkingowych inwestycji na Błoniu. Kończy się tez kompletowanie pozwoleń niezbędnych do budowy miejsc postojowych pomiędzy ulicami Waryńskiego i Abrahama. Zadanie to wymagało skoordynowania inwestycji z przebudową sieci ciepłowniczych. W tym rejonie powstanie około 20 miejsc parkingowych.
Warto wiedzieć
Przed dwoma laty do użytku oddany został parking na 49 pojazdów znajdujący się w zachodniej części ulicy. Ta inwestycja finansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski kosztowała 150 tysięcy zł. Na Błoniu szereg miejsc parkingowych zostało zbudowanych również bezpośrednio z budżetu miasta. Kosztem 606 tysięcy zł przebudowana została w 2012 roku  ul. Broniewskiego gdzie wytyczono około 100 miejsc postojowych. Wraz budową ul.  Madalińskiego i pętli autobusowej przy stacji Bydgoszcz Błonie w 2015 roku powstało kolejne 18 miejsc. 
Nowe parkingi na Błoniu:
•    Zrealizowane:
- Broniewskiego – 100 miejsc
- Waryńskiego – 49 miejsc
- Madalińskiego – 18 miejsc
•    W realizacji:
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. – 12 miejsc
•    Przygotowanie do realizacji:
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. – 6 miejsc
- Waryńskiego/Abrahama -20 miejsc


Parkingi na Błoniu w budowie Parkingi na Błoniu w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:07 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Bardzo sie ciesze i popieram budowe tych wszystkich parkingów.Sytuacja była nie do zniesienia.Dziekuje Prezydentowi i urzednikom za rozwiazanie tego problemu.

    OdpowiedzUsuń
  2. I jest nadal to samo

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.