Budujemy parking na Morskiej

Na Bartodziejach na ul. Morskiej przy południowym krańcu ulicy powstaje nowy parking.
  
Mieszkańcy zyskają więcej potrzebnych miejsc, w których można zostawić pojazdy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowe miejsca postojowe powstają w rejonie wieżowców z numerami 4 i 6. W sumie budowanych jest  15 miejsc w tym jedno dedykowane osobom niepełnosprawnym. Nowa część ulicy objęta będzie strefą zamieszkania.
 Wykonano już niezbędne prace ziemne. Wkrótce ułożona  zostanie podbudowa, na którą trafi  betonowa kostka. Przyległy teren na koniec  zagospodarowany będzie  zielenią. Odbiór prac planowany jest na przełomie września i października. 
Inwestycja realizowana jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowało na nią blisko 400 bydgoszczan. Jej koszt to ponad 200 tysięcy złotych.
Warto wiedzieć:        
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Bartodziejach będą to ponad  643 tysiące złotych. Głosowanie na zweryfikowane projekty zaproponowane  wiosną przez bydgoszczan potrwa od 1 do 31 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.

Budujemy parking na Morskiej Budujemy parking na Morskiej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:53 Rating: 5

5 komentarzy:

 1. Mamy grudzień a obraz taki jak na zdjęciach. Chyba, że ktoś się pomylił w dacie i zakończenie inwestycji październik 2018.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatni pracownik opuścił plac budowy w sierpniu i zamiast dodatkowych 15 miejsc parkingowych teren został wygrodzony i mieszkańcy zostali pozbawieni przynajmniej kilkunastu miejsc na kilka miesięcy. Śledząc tępo prac to może nawet na kilka lat.

  OdpowiedzUsuń
 3. od dawna nic się tam nie dzieje !

  OdpowiedzUsuń
 4. Budujemy parking na Morskiej? przecież od dawna się tam nic nie dzieje! chyba ze budowa zaplanowana jest na wiele lat. w końcu operę też budowano ponad 25 lat, a budowa parkingu to bardziej skomplikowana sprawa

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba nikt z urzędasów tego nie czyta i nie pamięta o tym miejscu, bo już zachęcają do głosowania na kolejne inwestycje a te rozgrzebane mają w d...
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.