Człuchowska z twardą nawierzchnią

Zakończyła się przebudowa ul. Człuchowskiej. Inwestycja finansowana była ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy. W ciągu ostatnich lat na przebudowę dróg lokalnych na Wyżynach miasto wydało 1,2 mln zł.
Inwestycja polegała na budowie pieszojezdni od ul. Białostockiej do ul. Augustowskiej.
 
W ramach przedsięwzięcia wykonano  też kanalizację deszczową oraz oświetlenie drogowe. Na lampach zastosowano oprawy typu LED. Inwestycja kosztowała blisko 370 tysięcy złotych.


 W ubiegłym roku ze środków miasta dedykowanych na Bydgoski Budżet Obywatelski przebudowana została ulica Złotowska wraz z sięgaczami. To zadanie kosztowało 456 tysięcy złotych. Wcześniej natomiast przebudowano 3 sięgacze przy ul. Białostockiej. Na ten cel miasto przeznaczyło ponad 343 tysiące złotych.
Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Wyżynach  będzie to ponad  784 tysiące złotych. Głosowanie na zweryfikowane projekty zaproponowane  wiosną przez bydgoszczan. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.


Człuchowska z twardą nawierzchnią Człuchowska z twardą nawierzchnią Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:04 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.