Atrakcyjny plac zabaw na Miedzyniu

Na Miedzyniu kończy się budowa nowoczesnego placu zabaw przy ul. Widok. Pomiędzy ulicami Widok i Pijarów ustawiono już szereg urządzeń dedykowanych najmłodszym mieszkańcom.
 
 
 Nowy plac zabaw to kolejna inwestycja tego typu  realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Miedzyniu.

Wcześniej ze środków miasta wybudowano duży plac zabaw w rejonie ul. Maciaszka i Krokusowej.

Kosztował on blisko 150 tysięcy złotych. Wraz z nim urządzono też siłownię zewnętrzną, boisko  do koszykówki oraz ustawiono stoły do ping-ponga oraz gry w piłkarzyki.

Teraz w ramach kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego kończy się budowa drugiego obiektu pomiędzy ulicami Widok i Pijarów. W rejonie przychodni zagospodarowano teren o powierzchni około 400 metrów kwadratowych.


Zamontowano już huśtawki ( w tym tzw. „bocianie gniazdo”)
 , deskę balansującą, podniebną deskorolkę,  piaskownicę i stół do tenisa. Teren jest już ogrodzony. We wrześniu planowany jest odbiór inwestycji. Warto dodać, że rozległy teren umożliwiać będzie w przyszłości dostawienie kolejnych urządzeń rekreacyjnych.

Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Miedzyniu będzie to blisko 338 tysięcy złotych. Głosowanie na zaproponowane wiosną projekty potrwa od 1 do 31 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
 

Atrakcyjny plac zabaw na Miedzyniu Atrakcyjny plac zabaw na Miedzyniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:25 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Nie została wykonana ścieżka zdrownia z siłowniami zewnętrznymi nad Kanałem B Bydgoskim pomiędzy ul. POlanicką a Głogowską - nikt nie wyjaśnił dlaczego

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zadanie jest w trakcie realizacji. Wykonawca został wyłoniony w przetargu. Zadanie zostanie ukończone na wiosnę

      Usuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.