Nowe miejsce do zabawy i ćwiczeń

Wkrótce przy Zespole Szkół nr 30 Specjalnych powstaną nowe urządzenie do zabawy i ćwiczeń. Zadanie na Szwederowie będzie realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
 
 Na teren rekreacyjny zaadaptowany zostanie plac znajdujący się po północnej stronie drogi dojazdowej do szkoły. Siłownie zewnętrzną tworzyć ma zestaw dwóch urządzeń, w tym jedno 3-stanowiskowe. Drugie urządzenie będzie dostosowane dla osób poruszających się na wózku.
 
Obok siłowni ustawione zostaną dwie huśtawki typu bocianie gniazda, z których bezpiecznie mogą korzystać dzieci niepełnosprawne. Nowe miejsce rekreacji zostanie ogrodzone i wyposażone w ławki, kosz na śmieci. Wszystkie prace powinny zakończyć się w tym roku. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt zagłosowało ponad 600 osób. Szacowany koszt zadania to około 50 tysięcy złotych.
Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Szwederowie  będzie to ponad 827 tysięcy złotych. Głosowanie na zgłoszone wiosną projekty potrwa od 1 do 31 października.  Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Nowe miejsce do zabawy i ćwiczeń Nowe miejsce do zabawy i ćwiczeń Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:18 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.