Po boisku czas na plac przed szkołą

Plac przed szkołą na ul. Karpackiej ma zyskać nową kolorową nawierzchnią. Dzieci będą mogły na niej bawić się w chodnikowe gry. Inwestycja realizowana będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Latem powstał projekt przebudowy przyszkolnego placu. Zakłada on zdemontowanie popękanej nawierzchni asfaltowej. Zastąpi ją betonowa kostka. 
Zostaną na niej wyodrębnione pola do gry w kółko i krzyżyk, chłopka i klasy. Istniejące murki oporowe mają być  wyremontowane i pełnić funkcję ławek. Zostaną wyłożone kompozytowymi deskami.

W pierwszym etapie przebudowana zostanie wschodnia część placu, bliżej ul. Karpackiej. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania.

Przedsięwzięcie realizowane jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Uczniowie z nowego placu skorzystają wiosną.
Warto dodać, że wcześniej szkoła wzbogaciła się o nowoczesne wielofunkcyjne boisko o wymiarach 44 na 22 metry. Można na nim grać w piłkę ręczną, koszykówkę , siatkówkę i tenisa.
 Rozbudowano również  oświetlenie i monitoring oraz ustawiono dwa rzędy siedzisk (24 miejsca). To zadanie sfinansowano bezpośrednio z budżetu miasta. Kosztowało blisko 467 tysięcy złotych.

Zagłosuj i decyduj!
Do 31 października trwa głosowanie na zadania finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo 
Po boisku czas na plac przed szkołą Po boisku czas na plac przed szkołą Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.