Fontanna odzyskała blask

Przy odnowionej rzeźbie na skwerze Nowakowskiego na Szwederowie zaczęła działać fontanna. To kolejny etap rewitalizacji tego miejsca sfinansowany w oparciu  o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Skwer Tadeusza Nowakowskiego położony jest w klinie pomiędzy ulicami ks. Ignacego Skorupki a Orlą. Jego rewitalizacja została uznana przez mieszkańców za jedno z ważniejszych zadań. Stąd zostało ono wskazane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W 2014 roku sporządzono projekt i rozpoczęły się  prace. Polegały one w pierwszej kolejności na renowacji rzeźby autorstwa Teodora Gajewskiego przedstawiająca dzieci bawiące się z rybą. Zrekonstruowano  wszystkie brakujące elementy. Na nowo ze względu na zły stan techniczny wybudowano mur oporowy wokół fontanny.

W tym roku udało się natomiast wybudować nowe przyłącza wodociągowe, kanalizacyjne i elektroenergetyczne , które zasila wodotrysk. Dzięki nim woda tryska już z ryby do misy fontanny. Rzeźba jest też oświetlona. Koszt tych prac wyniósł 160 tysięcy złotych. Sfinansowano je w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Warto dodać, że w poprzednich latach powstała też nowa  alejka łączące ulice Skorupki i Orlą przy budynku” Łaźnia Miejskiej -  Centrum Zdrowia, Rozwoju i Kultury”. Tą część prac sfinansowano z programu 25/75, który jest również częścią budżetu obywatelskiego. 
Zagłosuj i decyduj!
Do 31 października trwa głosowanie na zadania finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo  
Fontanna odzyskała blask Fontanna odzyskała blask Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:08 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.