Po ulicy czas na remont parkingu


Jeszcze w tym roku planowany jest kolejny remont ul. Bałtyckiej. Jesienią zaplanowano odnowienie nawierzchni miejsc parkingowych pomiędzy ulica i piętrowym budynkiem handlowo-usługowym.

Zadanie realizowane będzie dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Wcześniej nowa nawierzchnię ułożono na odcinku od Kołobrzeskiej do M. Curie-Skłodowskiej.


Zagłosuj: www.bydgoszcz.pl/bbo

Zadanie będzie polegało na przebudowie nawierzchni na placu pomiędzy pawilonem handlowo-usługowym a ulica Bałtycką. Funkcjonuje tam kilkadziesiąt miejsc postojowych. Nawierzchnia zostanie wyłozona kostką betonową. Wymienione będą też krawężniki oraz przylegające fragmenty chodników. Przedsięwzięcie do realizacji  trafiło dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W ubiegłym roku pomysł zdobył ponad pół tysiąca głosów bydgoszczan i zajął pierwsze miejsce na liście najważniejszych zadań na Bartodziejach. Teraz trwa przetarg związany z wyborem wykonawcy zadania. Na jego realizację miasto zagwarantowało około 250 tysięcy złotych. Prace od podpisania umowy zajmą około 1 miesiąca.

Warto zaznaczyć że latem kompleksowo remontowana była ulica Bałtycka na odcinku od M. Curie-Skłodowskiej do Kołobrzeskiej. Inwestycja wiązała się między innymi z wymianą podbudowy, przebudową chodników, wykonano też zatokę autobusową, a ulica zyskała trwałe oznakowanie poziome. Poza tym przejścia dla pieszych i perony przystankowe dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.  To zadanie pochłonęło 1,4 mln zł.

Zagłosuj i decyduj!
1 października rozpoczęło się głosowanie na inwestycje finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo

www.bydgoszcz.pl/bbo

Po ulicy czas na remont parkingu Po ulicy czas na remont parkingu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.