Zagłosuj!Link do elektronicznej karty do głosowania (kliknij)

Zagłosuj i wybierz swój projekt w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim!

W niedzielę (1 października 2017 r.) rozpocznie się głosowanie na projekty  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Te z największą liczbą głosów trafią do realizacji. Wybierz swój projekt w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim!


- Pod głosowanie trafia rekordowa liczba, prawie 300 projektów – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. –  Ta liczba z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób głosuje też na osiedlowe zadania . To pokazuje jak duże znaczenie dla bydgoszczan mają zadania, o których mogą bezpośrednio decydować. W tym roku na Bydgoski Budżet Obywatelski zarezerwowaliśmy dzięki dobrej kondycji finansowej miasta  blisko dwukrotnie więcej środków, blisko 10 milionów złotych. To oznacza, że zrealizujemy więcej projektów zaproponowanych przez bydgoszczan. Warto wykorzystać tę szansę i zagłosować – dodaje prezydent.
Jak głosować?
Głosowanie jest wyjątkowo proste. Najłatwiej oddać głos poprzez aplikację internetową. W tym celu należy wejść na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo. Następnie podać swoje dane osobowe, wybrać osiedle  i inwestycję do realizacji. Zajmuje to około minuty. Aplikacja uruchomiona zostanie od niedzieli (1 października).
Można też skorzystać z papierowej karty do głosowania. Po wypełnieniu należy ją wrzucić do jednej z blisko 100 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury. Można ja samemu wydrukować lub otrzymać  w ratuszu.(Jezuicką 2, pokój nr 8).(godziny otwarcia: poniedziałek: 8:00 - 16:00, wtorek:     8:00 - 18:00, środa: 8:00 - 16:00, czwartek: 8:00 - 16:00, piątek: 8:00 - 14:00)
Głosowanie potrwa do 31 października. Mogą w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, która ukończyły 16 lat. W tym roku można zagłosować na projekty do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle - Na przykład zaznaczyć 3 zadania, których wartość po zsumowaniu nie przekroczy środków na dane osiedle.  W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą  nieważne. Do wyboru jest blisko 300 zadań ulokowanych na wszystkich,  29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które zyskiwały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy  głosów. Czasami o zwycięstwie przesądzały pojedyncze głosy.

Link do elektronicznej karty do głosowania

Pewne zadania
Bydgoszczanie w trakcie obecnej edycji zgłosili blisko 500 pomysłów dotyczących między innymi  lepszego  zagospodarowanie terenów rekreacyjnych, budowy nowych chodników, parkingów, deptaków, instalacji  monitoringu, wprowadzeniem nowych atrakcji w przestrzeń miasta.  Latem zostały one zweryfikowane przez merytoryczne wydziały i jednostki Urzędu Miasta Bydgoszczy. Sprawdzaliśmy m.in.: czy projekt były zgodny z zasadami określonymi w zarządzeniu,  czy nie narusza obowiązujących przepisów prawa; sprawdzono  techniczne lub technologiczne możliwości realizacji;  urealniane były kosztorysy. Weryfikowano też, czy nie kolidują  z innymi zamierzeniami miasta lub są już częścią przygotowanych inwestycji. 
Na co głosować?
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej projektów dotyczy doposażenia terenów rekreacyjnych (siłownie, place zabaw, boiska, skateparki,  ławki, wybiegi dla psów, skwery, ogrody, ). Dużą drugą grupę stanowią przedsięwzięcia związane z poprawą infrastruktury drogowej (parkingi, ulice, chodniki, deptaki,  dosadzanie drzew, wiaty przystankowe).  BBO obejmuje też grupę pomysłów związanych z poprawą bezpieczeństwa (kamery monitoringu, poprawa oświetlenia, progi zwalniające). W tym roku pojawiły się też zadania  związane z estetyką przestrzeni publicznej i jego wizerunkiem (aranżacja wiat przystankowych, neony promocyjne, tablice, odnową zabytkowych pojazdów). Z całą listą zadań na każdym osiedlu można zapoznać się  zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl

Dowiedz się więcej
Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :
•    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo.
•    Na Stronie www  www.bdgbo.pl.
Dodatkowe Informacje można też uzyskać:
•    pisząc na adres - budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
•    dzwoniąc na numer  - 52-58-58-926
Promuj swój projekt!
W opinii autorów zwycięskich projektów realizowanych w poprzednich latach kluczowe oprócz zgłoszenia dobrego projektu było zainteresowanie Bydgoskim Budżetem swoich sąsiadów, znajomych oraz innych mieszkańców osiedla. Pomocne były profile w mediach społecznościowych, plakaty, ogłoszenia.  Dlatego dla bydgoszczan chcących promować ideę Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przygotowaliśmy też bezpłatne plakaty, które można na przykład umieścić na swojej posesji, tablicy ogłoszeń w bloku lub miejscu pracy. Po odbiór materiałów zapraszamy na ul. Jezuicką 2, pokój nr 8, w godzinach pracy Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Ważne liczby
•    Liczba projektów poddanych pod głosowanie – 274
•    Wartość Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego  – 9,84 mln zł
•    Wartość wszystkich zgłoszonych zadań 80 mln zł
•    Liczba punktów  do oddania głosu -  100


Do pobrania:
Plakat 
Plakat "projektodawcy"
Uwaga: plakaty oraz karty do głosowania można odebrać w Urzędzie Miasta Bydgoszczy (Biuro Komunikacji Społecznej ul. Jezuicka 2 pokój nr 8) (godziny otwarcia: poniedziałek:     8:00 - 16:00, wtorek:     8:00 - 18:00, środa:     8:00 - 16:00, czwartek:     8:00 - 16:00, piątek:     8:00 - 14:00)
Lista lokalizacji urn do głosowania
Karty papierowe:
Uwaga: Karty do głosowania w oryginale są w formacie A3 (zginane na pół do A4). Dopuszczalne jest drukowanie kart w formacie A4, również w kolorze czarno-białym. By karta była ważna muszą być wydrukowane na niej wszystkie 4 strony karty - nie jest dopuszczalne częściowe drukowanie karty (np. tylko dwóch stron). Przy drukowaniu trzeba wybrać opcję drukowania broszury.
Uwaga!
Karty do urny w Ratuszu przy ul. Jezuickiej 1 będzie można wrzucać do ostatniego dnia do godz. 23:59 (wtorek 31.10.2017 r.)
Do pozostałych urn  karty do głosowania można wrzucać w godzinach pracy szkół i mdków.
karta do głosowania w okręgu pierwszym. (Czyżkówko, Flisy, Miedzyń-Prądy, Okole, Osowa Góra, Piaski, Smukała-Opławiec-Janowo, Wilczak-Jary)
karta do głosowania w okręgu drugim (Bartodzieje, Bielawy, Bydgoszcz Wschód-Siernieczek, Brdyujście, Osiedle Leśne)
karta do głosowaniaw okręgu trzecim (Nowy Fordon, Osiedle Tatrzańskie, Osiedle Terenów Nadwiślańskich, Stary Fordon)
karta do głosowania w okręgu czwartym (Błonie, Górzyskowo, Szwederowo)
karta do głosowania w okręgu piątym (Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto, Glinki-Rupienica, Jachcice, Wzgórze Wolności)
karta do głosowania w okregu szóstym (Kapuściska, Łęgnowo, Łęgnowo Wieś, Wyżyny, Zimne Wody-Czersko Polskie)
Zagłosuj! Zagłosuj! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:40 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.