Rekreacyjny park na os. Eskulapa

Rozbudowujące się osiedle Eskulapa zyska miejski teren rekreacyjny. Pomiędzy ulicami Trybowskiego i Sybiraków powstanie w pierwszym etapie plac zabaw oraz boisko do piłki siatkowej. Ta inwestycja realizowana będzie w oparciu o Bydgoski  Budżet Obywatelski.

Projekt przewiduje zagospodarowanie nieużytkowanej działki. Znajdą się na niej nowe urządzenia: zestaw zabawowy, bujaki, piaskownica, huśtawki, bujaki. Kolejnym elementem skweru ma być też boisko do piłki plażowej  Do poszczególnych stref będzie można dojść nowym chodnikiem.

Zagłosuj: www.bydgoszcz.pl/bbo

Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy prac budowlanych. Przy sprzyjającej pogodzie zakończą się one jeszcze w tym roku.
Inwestycja trafiła do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W ubiegłym roku pomysł zyskał poparcie ponad 800 mieszkańców Nowego Fordonu. W dalszym etapie może powstać też półbosko do koszykówki, siłownia zewnętrzna, wiaty, oświetlenie i inne elementy małej architektury.
Warto podkreślić, że ze środków miejskich w tym roku zbudowano również od podstaw ulicę Trybowskiego. Jest ona częścią nowego układu komunikacyjnego zapewniającego połączenie osiedla Eskulapa z pozostałą siecią miejskich dróg.

Zagłosuj i decyduj!
1 października rozpoczęło się głosowanie na zadania finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo 

Zagłosuj: www.bydgoszcz.pl/bbo


Rekreacyjny park na os. Eskulapa Rekreacyjny park na os. Eskulapa Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:02 Rating: 5

2 komentarze:

 1. czemu nie mam osiedla eskulapa na Zagłosuj: www.bydgoszcz.pl/bbo

  ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Osiedle Eskulapa wchodzi w skład Nowego Fordonu. Podział wynika z uchwały Rady Miasta w sprawie podziału Bydgoszczy na Rady Osiedla

   Usuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.