Z planem osiedla zawsze do celu

Jak dojść do ważnych obiektów, gdzie jest poszukiwana ulica i gdzie kończy się granica osiedla?
Dzięki nowym tablicom zamontowanym ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego informacyjnym na Wilczaku –Jarach już nikt nie powinien mieć wątpliwości przy odpowiedziach na te pytania.
Nowe tablice w ostatnich dniach stanęły na osiedlu Wilczak-Jary  w trzech punktach. Pierwszą zamontowano przy rondzie Grunwaldzkim, kolejną przy siedzibie rady osiedla, a ostania ułatwia orientacją w rejonie pętli tramwajowej Wilczak. Trzy plansze kosztowały 4 tysiące złotych.

Pomysł ich ustawienia został zgłoszony w ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i zyskał aż 120 głosów. Wystarczyło to do skierowania zadania do realizacji obok 3 innych projektów związanych z lepszym zagospodarowaniem terenów rekreacyjnych.
 
Warto dodać, że wcześniej na podobną tablicę w zdecydowali się mieszkańcy Górzyskowa.


Zagłosuj i decyduj!
1 października rozpoczęło się głosowanie na zadania finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo
Skwer nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Wrocławskiej

Park Księżycowy


Plac zabaw przy ul. Kazimierza Przerwy Tetmajera/Skwarnej

Plac do Street Workoutu nad Kanłem Bydgoskim

Siłownia plenerowa przy ZS nr 31 przy ul. Słonecznej

Z planem osiedla zawsze do celu Z planem osiedla zawsze do celu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.