Dziękujemy za udział w głosowaniu

O północy 31 października zakończyło się głosowanie na projekty  Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Te z największą liczbą głosów trafią do realizacji.

- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Pod głosowanie trafiła rekordowa liczba, prawie 300 projektów  Ta liczba z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób głosuje też na osiedlowe zadania . To pokazuje jak duże znaczenie dla bydgoszczan mają zadania, o których mogą bezpośrednio decydować. W tym roku na Bydgoski Budżet Obywatelski zarezerwowaliśmy dzięki dobrej kondycji finansowej miasta  blisko dwukrotnie więcej środków, blisko 10 milionów złotych. To oznacza, że zrealizujemy więcej projektów zaproponowanych przez bydgoszczan. – dodaje prezydent.
Głosować można było poprzez aplikację internetową lub można było skorzystać z papierowej karty do głosowania i wrzucić ją do jednej z blisko 100 urn ustawionych w bydgoskich szkołach i młodzieżowych domach kultury.
Głosowanie trwało do 31 października. Mogli w nim wziąć udział osoby zamieszkałe w Bydgoszczy, które ukończyły 16 lat. W tym roku można było zagłosować na projekty do kwoty przeznaczonej na jedno wybrane osiedle - Na przykład zaznaczyć 3 zadania, których wartość po zsumowaniu nie przekroczy środków na dane osiedle.  W sytuacji, gdy głosujący wziął udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez niego głosy będą  nieważne. Do wyboru było blisko 300 zadań ulokowanych na wszystkich,  29 osiedlach. W poprzedniej edycji BBO do realizacji kierowane były zadania, które uzyskiwały od kilkunastu do nawet kilku tysięcy  głosów. Czasami o zwycięstwie przesądzały pojedyncze głosy.

Więcej informacji na temat Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się :
•    Na Facebooku  www.facebook.com/bdgbo.
•    Na Stronie www  www.bdgbo.pl.
Dodatkowe Informacje można też uzyskać:
•    pisząc na adres - budzetobywatelski@um.bydgoszcz.pl
•    dzwoniąc na numer  - 52-58-58-926

Harmonogram realizacji programu Bydgoski Budżet Obywatelski:
•    27 kwietnia – 31 maja - zgłaszanie projektów - etap zakończony
•    do 9 września - wydanie uchwał opiniujących zgłoszone projekty przez rady osiedli - etap zakończony
•    27 kwietnia - 16 września – weryfikacja projektów - etap zakończony
•    1 października 2017 r.  - 31 października 2017 r. - głosowanie przez mieszkańców na projekty - etap zakończony
•    do 30 listopada ogłoszenie listy projektów skierowanych do realizacji
Dziękujemy za udział w głosowaniu Dziękujemy za udział w głosowaniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 00:01 Rating: 5

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.