Wyniki głosowania

 Wyniki głosowania na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku - protokół (kliknij)

Ponad 42 tysiące głosów oddali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku, na ich osiedlach. To co najmniej 33 zadania, na które miasto zagwarantowało blisko 10 mln zł.
W tym roku głosowała rekordowa liczba mieszkańców. Na tak duże zainteresowanie Bydgoskim Budżetem Obywatelskim wpłynęły między innymi aktywne promowanie  projektów przez osoby zgłaszające oraz duża liczba warsztatów i spotkań z mieszkańcami. Do głosowania zachęcała też zwiększona do blisko 10 mln złotych pula środków na osiedlowe projekty.
W ramach BBO zgłoszonych zostało ponad 500 projektów.  Pod  głosowanie trafiły 274 zadania. Do realizacji przewidziane są co najmniej 33 projekty. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań  powstaną szanse na ich wykonanie także w 2018 roku. 
Najwięcej głosów oddali mieszkańcy osiedli Szwederowo (ponad 6 tysięcy),  Nowy Fordon (blisko 5,7 tysięcy ) i Leśne (ponad 3 tysiące). Najwięcej głosów otrzymały przede wszystkim zadania związane z infrastrukturą drogową oraz rekreacją. Na parking przy ul. Goszczyńskiego zagłosowało 1418 mieszkańców Szwederowa. W Starym Fordonie budowa ul. Celnej otrzymała 1124 głosy. Ponad tysiąc bydgoszczan zagłosowało na budowę sceny przy MDK nr 2 przy ul. Leszczyńskiego.
Poza tym do realizacji w oparciu o BBO trafi kilkanaście  zadań związanych między innymi z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Są to między innymi nowe siłownie plenerowe, place zabaw, miasteczko rowerowe w Nowym Fordonie,  tor do jazdy na rolkach na Glinkach, ogród społecznościowy na Błoniu, czy ścieżka zdrowia na Terenach Nadwiślańskich. Bardzo często bydgoszczanie wskazywali jako priorytet budowę dodatkowych miejsc parkingowych. Na tego typu zadania głosowali między innymi mieszkańcy osiedli Czyżkówko,  Leśne, Nowego Fordonu, Szwederowa, Kapuścisk i Łęgowa. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski przebudowane maja być również ulice Hoża na Wilczaku,  Celna w Starym Fordonie i Gersona na Górzyskowie. Nad Kanałem Bydgoskim na Miedzyniu lepiej zostanie zagospodarowany bulwar wzdłuż ul. Spacerowej a na Flisach na drugim brzegu zacznie się budowa ścieżki rowerowej. Liczną grupę zadań stanowią też projekty związane z budową lub remontami chodników m.in. wzdłuż ul. Mazowieckiej, Smoleńskiej, w parku przy ul. Wielorybiej, Waryńskiego, Gałczyńskiego, Krakowskiej.

Dowiedz się więcej:
  Protokół z wynikami głosowania dostępny jest TUTAJ
    Więcej informacji o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim znajduje się na stronie jest na  www.bdgbo.pl
 Zarządzenie w sprawie zasad programu Bydgoski Budżet Obywatelski (kliknij)
Wyniki głosowania Wyniki głosowania Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:13 Rating: 5

12 komentarzy:

 1. Cieszę się,że alejka pomiędzy Al.Kardynała Stefana Wyszyńskiego a prof.Romańskiego będzie zmodernizowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyłka-NIE BĘDZIE

   Usuń
  2. Wielka szkoda.Okropne miejsce.Strach tamtędy przechodzić.I wstyd przed studentami,również z zagranicy,którzy chodzą tamtędy na zakupy do Biedronki.

   Usuń
 2. W tabeli dla Jachcic suma głosów oddanych na poszczególne projekty nie zgadza się z całkowitą liczbą oddanych głosów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, pełno dziurawych chodników na Bartodziejach, brak miejsc parkingowych a pieniądze idą na sadzenie drzew i krzewów wokół bajora. Totalna porażka!!! czy ktoś logicznie myślał nad tym jak głosował!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciebie męczy dziura w chodniku a kto inny ma ją gdzieś bo woli nacieszyć oko zielenią.

   Usuń
 4. Jeżeli będą projektowane przystanki autobusowe na oś.Tatrzańskim to oczywiście powinien być jakiś chodnik doprowadzający z ul.Lawinowej mieszkańcòw osiedla na przystanek.Obecnie mieszkańcy idą polną ścieżką z okolic ul.Lawinowej pomiędzy parkingiem Targowiska Tatrzańskiego a Orlenem.Co jest bardzo uciążliwe zwłaszcza w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.Prosty chodnik pomiędzy rozwiązały problem.Przystanki powinny być z zatoczkami z ominięciem drogi rowerowej po obydwu stronach ,zaròwno po stronie Targowiska Tatrzańskiego jak i Galerii Fordon.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak właśnie ma być to rozwiązane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zatoczki powinny być takie same wielkością jak wszystkie inne w Fordonie przy ul. Pelplińskiej czy ul.Twardzickiego -dla dwóch długich przegubowych autobusòw .Powinny posiadać wiatę to jest oczywiste.Powinno się wyodrębnić drogę rowerową za przystankiem aby uniknąć kolizji zgodnie z obowiązującymi standardami w zakresie planowania powstającej infrastruktury pieszo-rowerowej.Taka jest wola mieszkańców osiedla.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przystanki nie mogą być w próżni.Dojście do nich chodnikami powinno być oświetlone aby w następnym BBO nie wnioskować o kilka latarni chodnikowych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedy idziemy z apteki Tatrzańskiej ul.Lawinowej w kierunku przystanku na ul. Twardzickiego/Rataja idziemy ścieżką błotnistą wśród chaszczy .Marzeniem mieszkańców jest to aby to się zmieniło.

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwaga . Na Leśnym może dość do nieprawidłowości . Wygrał projekt budowy miejsc parkingowych po obu stronach Sułkowskiego 11 . Ktoś podjął decyzję niezgodną z projektem aby zbudować miejsca pomiędzy blokami na Topolowej. Projekt obywatelski jest jaki jest i nie wolno go zmieniać .

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.