Bulwary na Miedzyniu

Mieszkańcy zdecydowali – na Miedzyniu i Prądach, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zagospodarowane zostaną  bulwary nad Kanałem Bydgoskim.  
Na Miedzyniu mieszkańcy oddali łącznie 1312 głosów. Zdecydowali, że chcą, aby w najbliższym roku na ich osiedlu zagospodarowane zostały bulwary wzdłuż ul. Spacerowej nad Kanałem Bydgoskim. 
Projekt zakłada m.in. uporządkowanie zieleni wzdłuż ul. Spacerowej oraz dokonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów. Ponadto przewiduje się ustawienie ławeczek i stolików, co umożliwi stworzenie w tym miejscu nie tylko przestrzeni do relaksu, ale także miejsca do uprawiania najróżniejszych sportów, takich jak rower czy rolki. Szacowany koszt tego zadania to ponad 337 tysięcy złotych. 
W ciągu najbliższych kilku miesięcy zostanie opracowana niezbędna dokumentacja, która określi szczegółowy zakres przedsięwzięcia.

W ostatnich latach ze środków publicznych realizowane były inwestycje nad Brdą o wartości ponad  100 mln zł. 
Zrewitalizowano bulwary w Śródmieściu, wyremontowano śluzy i jaz Farny, restylizację przeszły staromiejskie mosty, a Wyspa Młyńska wzbogaciła się o część sportowo-rekracyjna z mariną oraz pomostami.
Warto wiedzieć:
•    W 2015 roku w ramach BBO powstał  nowoczesny plac zabaw w rejonie ul. Maciaszka i Krokusowej. Ustawiono na nim szereg urządzeń dedykowanych najmłodszym mieszkańcom. W tym roku powstał kolejny obiekt pomiędzy ulicami Widok i Pijarów. W rejonie przychodni zagospodarowano teren o powierzchni około 400 metrów kwadratowych, na którym zamontowano huśtawki, deskę balansujące, podniebną deskorolkę, piaskownicę czy stół do tenisa.

Bulwary na Miedzyniu Bulwary na Miedzyniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.