Skwer Siła Ciszy Mariampola na osiedlu Tatrzańskim gotowy!

Zakończyła się budowa Skweru Siła Ciszy Mariampola  u podnóża  skarpy przylegającej do fordońskich górek, który został zrealizowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.  
Skwer „Siła Ciszy Mariampola” powstał pomiędzy ulicami Tatrzańską i Galla Anonima. Podzielony został na dwie strefy.
 W strefie SIŁY  znajduję się plenerowa siłownia z czterema wielostanowiskowymi przyrządami do ćwiczeń. Razem do dyspozycji jest 12 urządzeń, które umożliwią kompleksowy rekreacyjny trening.


W strefie CISZY zlokalizowana została drewniana altana – w której umieszczone zostały ławki. Dzięki temu miłośnicy pieszych wędrówek po fordońskich górkach będą mogły tam odpocząć nawet w przypadku deszczu.


 
W tej strefie znajdują się również stoliki i miejsce do gry w szachy, chińczyka i kartyi. 
W „strefie ciszy” zrealizowano również kącik dla zakochanych. Szczególnie popularną atrakcja będzie nowoczesna ławka w kształcie serca oraz pergola na której zakochani mogą zaczepić kłódki ze swoimi imionami.
Przygotowane zostały również specjalne tablice edukacyjne z historią Mariampola. Szczególnie ciekawe dla miłośników Fordonu będą na pewno plansze ze starymi mapami i zdjęciami dawnych fordońskich wsi.


Teren został ogrodzony i oświetlony. Projektanci przygotowali również ciekawy plan aranżacji zieleni. Zakłada on nasadzenia maksymalnej możliwej liczby drzew i krzewów, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów, szybko rosną i dość dobrze znoszą zanieczyszczenie środowiska i trudne warunki miejskie.
Warto wiedzieć:
Inwestycja została zrealizowana w oparciu o  Bydgoski Budżet Obywatelski. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 226 tysięcy złotych. Na wygrany projekt głosowało 375 mieszkańców.


Skwer Siła Ciszy Mariampola na osiedlu Tatrzańskim gotowy! Skwer Siła Ciszy Mariampola na osiedlu Tatrzańskim gotowy! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.