Estetyczne chodniki na Osowej Górze

 
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego Osowa Góra zyska nowe, parkowe chodniki.
Mieszkańcy w głosowaniu zdecydowali, że w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wzdłuż parku pomiędzy ulicą Wielorybią, a Kutrową powstaną nowe chodniki wraz z kolejnymi punktami oświetleniowymi.

Zwycięski projekt uzyskał 162 głosy. Ogółem na wszystkie zadania BBO głosowało 784  mieszkańców Osowej Góry.
Zadanie mieszkańców zakłada kontynuację prac z poprzedniego roku czyli budowę chodników wraz z kontynuacją budowy oświetlenia wzdłuż parku znajdującego się pomiędzy ulicą Wielorybią, a Kutrową, przy basenie i skateparku.
W tym roku zrealizowana została budowa nowego oświetlenia. Dalsza realizacja zakłada budowę przyjaznych dla pieszych parkowych chodników wraz z oświetleniem wokół parku przy Szkole Podstawowej nr 64. W przypadku dostępnych środków projekt  zakłada również budowę w parku chodnika wraz z oświetleniem, aż do ulicy Sielawowej.
Po zakończeniu zadania powstanie przyjazny oświetlony i utwardzony kompleks rekreacyjny. Umożliwi to także poprawę bezpieczeństwa i warunków poruszania się dla pieszych oraz dzieci udających się do pobliskiej szkoły.
Na to zadanie ze środków budżetu miasta, w ramach programu BBO, przeznaczone zostanie trzysta siedemdziesiąt tysięcy złotych.


Warto wiedzieć:
• W poprzednim latach, w ramach BBO, w parku pomiędzy ulicami Wielorybią i Sardynkową wybudowano nowe oświetlenie oraz  została wymieniona nawierzchnia boiska przy ul. Puszczykowej.

Estetyczne chodniki na Osowej Górze Estetyczne chodniki na Osowej Górze Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.