Nowym chodnikiem na przystanek lub do szkoły

Na Czyżkówku ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zbudowany został chodnik po północnej stronie ul. Karolewskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nad Torem, do skrzyżowania z ul. Byszewską.


Pomysł budowy zgłosili i wybrali w głosowaniu mieszkańcy podczas ubiegłorocznej edycji BBO.


Nowy chodnik zdecydowanie poprawi m.in. bezpieczeństwo uczniów zmierzających do pobliskiej szkoły, ułatwi dojście do przystanków przy ul. Nad Torem lub do kompleksu handlowego.
 
 
Na zadanie głosowało ponad 270 mieszkańców Czyżkówka. Koszt zadania to 72 tys. zł.

W 2018 roku ze środków BBO na Czyżkówku, tuż przy cmentarzu, powstanie parking – tak zadecydowali mieszkańcy w ostatnim głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski.  Na osiedlu Czyżkówko oddano 656 głosów; najwięcej głosów zdobyła budowa parkingu przy cmentarzu w obrębie ulic Chojnicka – Pod Borem – Podniebna. Projekt zakłada budowę parkingu naziemnego na niezagospodarowanym terenie przy cmentarzu – nawierzchnia zostanie utwardzona kostką brukową, a teren wyrównany.  Szacowany koszt tego zadania to ponad 241 tysięcy złotych.


Nowym chodnikiem na przystanek lub do szkoły Nowym chodnikiem na przystanek lub do szkoły Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.