Siłownia i rewitalizacja parku na Okolu

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Okole powstanie nowa siłownia zewnętrzna zlokalizowana na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 3 przy ul. Granicznej.
Na zwycięski projekt oddano ponad sto trzydzieści głosów. Mieszkańcy w ramach głosowania zadecydowali, aby na osiedlu powstała kolejna siłownia zewnętrzna.
Zgodnie z zasadami Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wybrane przez mieszkańców inwestycje umożliwiają korzystanie z efektu realizacji przez ogół mieszkańców.
W zamyśle autora projektu z siłowni ma korzystać młodzież ze Specjalnego Ośrodka-Szkolno Wychowawczego nr 3 oraz pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Śląskiej w ramach zajęć lekcyjnych, a także pozostali mieszkańcy.

Zadanie zostanie zrealizowane dzięki środkom z programu Bydgoski Budżet Obywatelski i będzie kosztować blisko sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych.
Na drugim miejscu w głosowaniu znalazła się dalsza rewitalizacja parku na Placu Chełmińskim.
Plac Chełmiński staje się jednym z ulubionych miejsc rekreacji dla mieszkańców Okola, dlatego mieszkańcy zdecydowali, aby w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego przeprowadzona została jego dalsza rewitalizacja. Projekt zakłada dalszą odnowę i uporządkowanie terenu, w tym utwardzenie alejek dla pieszych i ścieżek rowerowych, a także ustawienie kolejnych urządzeń rekreacyjnych. Planowane jest m.in.  ustawienie kolejnych ławek i koszy na śmieci, a także m.in. dwóch dystrybutorów woreczków dla zwierząt oraz stołu do ping-ponga. Zadania w ramach BBO realizowane są we współpracy z autorami projektów i Radami Osiedla.
Warto podkreślić, iż zakres tego zadania będzie uzależniony od środków dostępnych w ramach programu BBO.
W ostatnich tygodniach na Placu Chełmińskim w ramach zeszłorocznej edycji zamontowano dodatkowe 3 nowe urządzenia siłowni plenerowej. Szczególnie ciekawe jest nowe urządzenie specjalnie dedykowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei na wiosnę na placu zabaw ułożona zostanie bezpieczną nawierzchnia z gumowej maty.
Warto wiedzieć:
  • w ramach poprzednich edycji BBO na osiedlu Okole powstał plac do street workoutu (po zachodniej części Placu Chełmińskiego) i siłownie plenerowe. Urządzono także nowoczesny plac zabaw dla dzieci
  • na Placu Chełmińskim zamontowane zostało oświetlenie na terenie rekreacyjnym. W rejonie placów ćwiczeń i zabaw zostało zainstalowanych osiem stylowych latarni. 

Siłownia i rewitalizacja parku na Okolu Siłownia i rewitalizacja parku na Okolu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:14 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.