Ulica Hoża z twardą nawierzchnią

Mieszkańcy osiedla Wilczak Jary zdecydowali, że ulica Hoża zyska nową nawierzchnię i chodnik. Inwestycja powstanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Na zwycięski projekt, w ramach programu BBO, zagłosowało 226 osób. Mieszkańcy uznali, że ulica Hoża powinna zostać wyrównana i utwardzona, łącznie z wyznaczeniem chodnika i ułożeniem krawężników.

Ulica Hoża jest ulicą łączącą ul. Nasypową z ul. Słoneczną. Jest to droga użytkowana w dużej części przez dzieci wracające z pobliskiej szkoły, dlatego mieszkańcy postanowili o poprawieniu bezpieczeństwa tej drogi. Osiedle zyska estetyczną nawierzchnię, która wpiszę się w przearanżowaną przestrzeń okolicy.

Warto wiedzieć:
• W ramach poprzedniej edycji BBO na Wilczaku i Jarach powstały siłownie plenerowe w Parku Księżycowym, oraz przy ulicy Słonecznej.
• We wcześniejszych latach w ramach BBO w Parku zakupiono urządzenia do istniejącego placu zabaw i zmodernizowano ogrodzenie boiska, a także zainstalowano monitoring miejski.
• W ramach BBO powstały również tablice informacyjne, które stanęły w trzech punktach. Pierwszą zamontowano przy rondzie Grunwaldzkim, kolejną przy siedzibie rady osiedla, a ostatnią w rejonie pętli tramwajowej Wilczak. 

• W poprzednim roku otwarto również profesjonalny plac do street workout’u przy ulicy Nakielskiej.na Kanałem Bydgoskim

Ulica Hoża z twardą nawierzchnią Ulica Hoża z twardą nawierzchnią Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.