Trasa spacerowa w Fordonie

W ostatnim głosowaniu na projekty, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy zdecydowali, że na Osiedlu Terenów Nadwiślańskich powstanie atrakcyjna trasa spacerowa. Na zwycięski projekt zagłosowało 139 osób.
Projekt zakłada powstanie trasy spacerowej w istniejącym zespole zieleni, pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Andersa. Jej wytyczenie będzie powiązane ze stworzeniem przyjaznego miejsca do wypoczynku dla mieszkańców okolicznych wspólnot mieszkaniowych oraz zespołów zabudowy jednorodzinnej. Wyznaczony szlak pieszy będzie w dużej mierze częścią istniejących już tras komunikacyjnych.
Warto podkreślić, że takie wykorzystanie terenu przewiduje między innymi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z jego zapisami istniejące tereny leśne wykorzystane maja być na Fordoński Park Dzielnicowy. Długość całej trasy, która ma otrzymać formę pętli po głównym przebiegu wyniesie blisko kilometr. Będzie można ją jednak w różny sposób modyfikować. Forma pętli ma zachęcać do wykorzystywania przez biegaczy.

W projekcie ponadto przewidziano dwie leśne wiaty, oraz dwa stoły z bali z siedziskami, które pozwolą na odpoczynek bądź urządzenie pikniku.

W dalszych etapach możliwe będzie zagospodarowanie kolejnych terenów leśnych, które znajdują się bardziej na południe.
Projekt zakłada również wytyczenie „ścieżki zdrowia”, tablic edukacyjnych oraz budek lęgowych.
Warto wiedzieć:
• W ramach zeszłorocznego BBO powstał nowoczesny plac zabaw dla dzieci, który znajduję się na terenie przy ul. Tuchołkowej. Plac został wyposażony w zestaw zabawowy z różnymi elementami takimi jak: zjeżdżalnie, drabinki, ścianka do wspinaczki, wieże czy pomosty. Zamontowane zostały także ławki i ogrodzenie. Na placu pojawiła się także tablica, przy której dzieci, mogą uczyć się cyfr zapisanych alfabetem Braille’a, z którego korzystają osoby niewidome. Koszt zadania wyniósł 90 tysięcy złotych.
• W poprzednich latach na os. Tereny Nadwiślańskie w ramach BBO zbudowano plac zabaw przy ul. Hallera; niedaleko urządzono tam także siłownię zewnętrzną.

• Zakupiono  11 defibrylatorów, które trafiły do 9 szkół na terenie Fordonu.
Trasa spacerowa w Fordonie Trasa spacerowa w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.