Ulica Celna z nową nawierzchnią

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Starego Fordonu zadecydowali, że ulica Celna zyska nową, twardą nawierzchnię. Na zwycięski projekt zagłosowało blisko tysiąc dwieście osób.

Zwycięski projekt zakłada wyrównanie, utwardzenie, łącznie z wyznaczeniem chodnika i ułożeniem krawężników ulicy Celnej, w celu zwiększenia bezpieczeństwa drogi. Na ten projekt zagłosowało blisko tysiąc dwieście osób. Zadanie będzie realizowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i będzie kosztować blisko pięćset tysięcy złotych.
Ulica Celna użytkowana  jest w dużej części przez dzieci wracające z pobliskiej szkoły, dlatego mieszkańcy postanowili o poprawieniu bezpieczeństwa tej drogi. Osiedle zyska estetyczną nawierzchnię, która wpiszę się w przearanżowaną przestrzeń okolicy.
Warto wiedzieć:
• W poprzednich latach w ramach BBO powstały dwa bogato wyposażone place zabaw. Jeden znajduję się na osiedlu Kasztelanka w Starym Fordonie, pomiędzy ul. Osiedlową 1 i 3, a drugi przy blokach z numerami 6, 10 i 12. Place zabaw zostały wyposażone w kilka urządzeń. Pojawiły się na nim zestawy sprawnościowe, huśtawki typu "orle gniazdo", huśtawki, zjeżdżalnie i piaskownice. Zamontowany został również stół do ping-ponga.
• Wkrótce Stary Fordon zyska kolejny atrakcyjny teren rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 4. W miejscu starego boiska urządzone zostaną plenerowa siłownia, miejsce do gier chodnikowych, plac zabaw i pojawią się drabinki do ćwiczeń sprawnościowych.

Ulica Celna z nową nawierzchnią Ulica Celna z nową nawierzchnią Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.