Nowe boisko na Kapuściskach

Rozpoczęła się budowa boiska wielofunkcyjnego przy zespołu Szkół nr 34 przy ul. Zacisze 16 na Kapuściskach. Inwestycja finansowana jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
W ubiegłym roku opracowany został projekt przebudowy  obiektu. Teraz w powtórzonym przetargu udało się wyłonić wykonawcę prac budowlanych, który rozpoczął już roboty ziemne. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma AB Factor. Nowe boisko kosztować będzie 333 tysiące złotych. Wszystkie prace zakończą się wiosną.
Zgodnie z projektem przy szkole powstaje wielofunkcyjny plac sportowy, na którym wytyczone zostaną dwa boiska do koszykówki, jedno boisko do siatkówki. oraz do piłki ręcznej. Obiekt zyska też nowe oświetlenie i monitoring. Całe boisko z bezpieczną nawierzchnią  będzie miało wymiary 22 na 44 metry. Wokół boiska zaprojektowano też  piłkochwyt. Zadanie jak jedno z najważniejszych do realizacji na osiedlu Kapuściska  wskazali mieszkańcy podczas Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto wiedzieć:
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta corocznie puli środków, na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców, które w trakcie głosowania zdobywają największą liczbę głosów. Na osiedlowe inwestycje w 2018 roku zarezerwowano blisko 10 mln zł. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdego z 29 osiedl.
Nowe boisko na Kapuściskach Nowe boisko na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.