Ścieżką nad Kanał

 W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Flisy powstanie nowa ścieżka rowerowa.
Projekt zakłada budowę ciągu pieszo-rowerowego, od istniejącej już ulicy Kamińskiego, w kierunku Kanału Bydgoskiego. Powstanie wygodne połączenie pomiędzy ścieżką wzdłuż nabrzeża, a lokalną ulicą.
W przyszłości będzie możliwe kontynuowanie tego zadania. Nowa infrastruktura, podobnie jak wszystkie drogi rowerowe budowane od 2014 roku, zostanie zaprojektowana zgodnie ze standardami wypracowanymi wspólnie ze środowiskami rowerowymi.
Na zwycięski projekt mieszkańcy oddali sześćdziesiąt siedem głosów.
Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a jego koszt to dziewięćdziesiąt tysięcy złotych.
Na drugim miejscu w głosowaniu znalazł się projekt doposażenia placu zabaw przy ul. Mińskiej, który uzyskał dwadzieścia głosów.  Jeżeli uda dostosować się zakres zadania do środków przypadających na osiedle Flisy, powstanie możliwość doposażenia wskazanego placu zabaw.

Warto wiedzieć:
W tym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego został doposażony plac zabaw przy ul. Bronikowskiego. Na ten cel miasto przeznaczyło blisko dwadzieścia cztery tysiące złotych.

Ścieżką nad Kanał Ścieżką nad Kanał Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:36 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.