Estetyczne chodniki na Bocianowie

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Bocianowa zyskają nowe chodniki na ulicy Mazowieckiej.
Na zwycięski projekt głosowało blisko osiemset mieszkańców, a zadanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez Radę Osiedla. Ulica Mazowiecka liczy ponad pięćset metrów długości, a w najbliższych latach planowane jest również jej przedłużenie do ulicy Gdańskiej.
Projekt mieszkańców zakłada modernizacje zniszczonych chodników, ułożenie kostki betonowej po obu stronach ulicy, jak również wymianę krawężników oraz dostosowanie przejść dla pieszych do osób niepełnosprawnych.
Ponadto w projekcie znalazło się zamontowanie metalowych osłon dla drzew, w celu zabezpieczenia zieleni przed zwierzętami.
Z równych chodników będą korzystać nie tylko mieszkańcy ulicy Mazowieckiej. Wymiana nawierzchni podniesie estetykę tej historycznej części Bydgoszczy.
Zadanie zostanie zrealizowane w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na ten cel przeznaczymy prawie siedemset pięćdziesiąt tysięcy złotych. Warto dodać, że ostateczny zakres prac uzależniony jest od środków dostępnych w ramach programu BBO.
Warto wiedzieć:
  • W poprzednich edycjach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego wyremontowano chodniki na ulicy Bolesława Chrobrego, Pomorskiej, Chocimskiej. Wymienione zostały także zniszczone krawężniki.  Dosadzono kilkanaście drzew na osiedlu, rozbudowano monitoring miejski


  •  Na Wyspie Młyńskiej ustawiono tablicę dotykową umożliwiającą osobom niewidomym zapoznawanie się z planem Wyspy Młyńskiej oraz jej przestrzenią, zabytkami i obiektami.  Warto wspomnieć, że miasto Bydgoszcz otrzymało nagrodę w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysłu na mądre miasto”. Projekt został zrealizowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.  Pomysł zakwalifikował się do grona 29 najciekawszych przedsięwzięć z całego kraju zrealizowanych w oparciu o budżet obywatelski oraz znalazł się w gronie laureatów III edycji konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. W głosowaniu internetowym zdobyliśmy aż 2 tys. 705 głosów.
Estetyczne chodniki na Bocianowie Estetyczne chodniki na Bocianowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.