Boisko czeka przebudowa

Przygotowujemy się do przebudowy boiska w Nowym Fordonie. Obiekt przy ul. Piwnika Ponurego ma szansę zmienić się w lekkoatletycznego orlika. Na ten cel staramy się pozyskać dodatkowe dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.
Obecnie na osiedlu Bohaterów najwięcej dzieci i młodzieży przyciąga orlik wybudowany bliżej  ul. Mikołaja. Bołtucia. To nowoczesne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Funkcjonują przy nim również korty tenisowe. Przed 3 laty powstało też wielofunkcyjne boisko  przyszkolne na terenie Gimnazjum nr 5 przy ul. Berlinga 17. W tym samym czasie modernizację przeszedł największy obiekt lekkoatletyczny w Fordonie znajdujący się przy ul.  ul. Sielskiej. W ramach tego zadania przebudowano bieżnie, skocznię w dal, a boisko zyskało nawierzchnię ze sztucznej trawy i oświetlenie.
Na przyszły rok zaplanowano natomiast  rewitalizację obiektu  funkcjonującego u podnóża fordońskiej skarpy na wysokości ul. Piwnika Ponurego. Pomysł zgłosili mieszkańcy w trakcie ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Zdobył on również największą liczbę głosów w Nowym Fordonie. Przygotowana została już dokumentacja projektowa.

W pierwszej kolejności planowane jest wykonanie nowej murawy, ogrodzenie terenu i wykonanie systemu nawodnienia. Jednocześnie miasto stara się o pozyskanie dodatkowych środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W przypadku otrzymania dofinansowania realizowany będzie większy zakres prac związany między innymi z przebudową  części lekkoatletycznej i  budową bieżni o nawierzchni poliuretanowej.
Warto wiedzieć:
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta corocznie puli środków, na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców, które w trakcie głosowania zdobywają największą liczbę głosów. Na osiedlowe inwestycje w 2018 roku zarezerwowano blisko 10 mln zł. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby mieszkańców na obszarze każdego z 29 osiedli.
Boisko czeka przebudowa Boisko czeka przebudowa Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.