Ogród Społecznościowy na Błoniu

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Błonie ma powstać ogród rekreacyjno-społecznościowy z placem zabaw dla dzieci i siłownią zewnętrzną. Ponadto w planach jest remont ważnych chodników.

Na osiedlu Błonie do rozdysponowania, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, jest ponad pół miliona złotych.

W głosowaniu mieszkańcy wybrali dwa projekty, które mieszczą się w kwocie dostępnej dla osiedla. Na zwycięskie zadania mieszkańcy oddali łącznie dziewięćset czterdzieści dziewięć głosów.

Pierwsze przedsięwzięcie zakłada stworzenie ogrodu rekreacyjno-społecznościowego na skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Ogród ma łączyć się z innymi terenami zielonymi przy blokach. Na jego terenie planowana jest między innymi siłownia plenerowa, plac zabaw oraz ustawienie stolików do gier planszowych.


Przewidywane jest dokonanie również dokonanie nowych nasadzeń różnych gatunków roślin. W zamyśle autora projektu zielone elementy ogrodu i małej architektury ogrodowej mają być przeznaczone dla seniorów gdzie spokojnie mogli by usiąść porozmawiać, pograć w różne gry np, szachy, a jednocześnie integrować się. Ogród, plac zabaw, siłownia mają być nowym miejscem integracji społeczności osiedla Błonie.
Drugie zwycięskie zadanie zakłada remont chodnika przy ul. Waryńskiego 24 do numeru 51 oraz Gałczyńskiego 1. Ułatwi on mieszkańcom dojście do centrum handlowego i rynku przy ul. Broniewskiego.
Na trzecim miejscu w głosowaniu znalazł się projekt remontu chodnika przy ulicy Stawowej 37 do numeru 61. Zakres tego zadania będzie uzależniony od środków dostępnych w ramach programu BBO.
Warto wiedzieć:
  • W tym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Błoniu, między innymi, zagospodarowano teren przy kortach tenisowych przy ul. Romana Abrahama. Powstała ścianka do nauki gry w tenisa i wyremontowano przyległe chodniki. W tym roku powstały również nowe miejsca parkingowe na  ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Na ukończeniu są prace przy montażu windy dla osób niepełnosprawnych przy bibliotece osiedlowej przy ul. Broniewskiego.
  • Wcześniej dzięki  BBO  powstał m.in. skatepark czy też wybieg dla psów w Parku przy ul. Księdza Schulza, a także plac zabaw na Skwerze Dunarowskiego 
Ogród Społecznościowy na Błoniu Ogród Społecznościowy na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.