Komfortowa droga na Górzyskowie

W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odcinek ulicy Gersona zyska nową, twardą nawierzchnie. Na zwycięski projekt głosowało blisko sześciuset mieszkańców.
Zwycięska inwestycja zakłada w pierwszym etapie zaprojektowanie budowy ulicy Gersona na odcinku od ul. Skorupki do ul. Grobla.
 W kolejnym etapie po wykonaniu dokumentacji projektowej możliwe będzie utwardzenie odcinka tej ulicy. Na ten cel miasto przeznaczy blisko czterysta tysięcy złotych.
 Wyremontowana nawierzchnia ułatwi mieszkańcom dojazd do pobliskiej szkoły, przedszkoli czy sklepów. Dokładny zakres zadania zostanie przygotowany na etapie projektu budowlanego i dostosowany funkcjonalnie do dostępnych środków.
Warto wiedzieć:
W ramach poprzedniej edycji BBO na Górzyskowie pomiędzy uilicami: Kossaka, Gersona i Brandta powstał bogato wyposażony plac zabaw, plac do street workoutu, siłownia zewnętrzna, parking, oświetlenie, nowe ciągi pieszo-rowerowe, a także wybieg dla psów.
Niedługo na terenie kompleksu pomiędzy ulicami: Kossaka, Gersona i Brandta  zakończy się budowa skateparku na Górzyskowie. Inwestycja finansowana jest ze środków w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Komfortowa droga na Górzyskowie Komfortowa droga na Górzyskowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:59 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Czy cos juz wiadomo kiedy rusza prace? Bo jak piach i dziury byl tak jest

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.