Nowe parkingi na Kapuściskach

Nowe miejsca parkingowe powstaną przy ul. Szarych Szeregów na Kapuściskach. Przy okazji budowy nowych parkingów uporządkowane zostaną również tereny przy tej ulicy. 
Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Wzdłuż ulicy Szarych Szeregów powstaną nowe parkingi dla około 200 samochodów. Zostanie także wyznaczonych kilkanaście miejsc dla niepełnosprawnych. Na to zadanie w budżecie miasta przeznaczono kwotę blisko 650 tys. zł.
Inwestycja zakłada także zagospodarowanie terenów zdewastowanych przez parkujące samochody. W ramach projektu uporządkowane zostanie oznakowanie uliczne.
Szczegółowy zakres wszystkich prac i dokładna liczba nowych miejsc parkingowych przy ulicy Szarych Szeregów określona zostanie w dokumentacji projektowej – ich liczba dostosowana będzie do kwoty, która jest przeznaczona na to zadanie.

Projekt inwestycyjny zgłosili oraz wybrali w głosowaniu mieszkańcy Kapuścisk w ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on poparcie 624 mieszkańców Bydgoszczy.
W zeszłym roku w ramach BBO na Kapuściskach powstał m. in. wybieg dla psów, siłownia zewnętrza, plac do street workoutu i plac zabaw na terenach zielonych pomiędzy ulicami Szarych Szeregów i Przodowników Pracy,
 parkingi (Szarych Szeregów, Sandomierska).  Przy ul. Kombatantów powstało Europejskie podwórko.

Aktualnie ze środków BBO trwa budowa nowoczesnego boiska przy ul. Zacisze.

Nowe parkingi na Kapuściskach Nowe parkingi na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:35 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.