Nowy parking na Szwederowie

W poprzednim roku po raz kolejny została oddana rekordowa liczba głosów na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
Najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy Szwederowa, którzy wybrali w głosowaniu powstanie nowego ogólnodostępnego parkingu przy ul. Goszczyńskiego. Nowe miejsca  znajdować się będą tuż przy Szkole Podstawowej nr 63.
Za zwycięskim projektem opowiedziało się  tysiąc czterysta osiemnaście osób.  Z parkingu korzystać będą mogli m.in. opiekunowie, którzy dowożą swoje dzieci do szkoły, osoby, które postanowiły wybrać się na basen, mieszkańcy korzystający z targowiska osiedlowego czy tez mieszkańcy pobliskich domków jednorodzinnych i bloków.
Realizacja tego zadania wymaga przygotowania projektu technicznego uwzględniającego konieczność przebudowy infrastruktury podziemnej.
W ciągu najbliższych kilku miesięcy zostanie opracowana niezbędna dokumentacja, która określi szczegółowy zakres przedsięwzięcia.

Warto wiedzieć:
W poprzednich latach w ramach BBO na Szwederowie rewitalizacji podlegał Skwer Tadeusza Nowakowskiego, znajdujący się pomiędzy ulicami Skorupki i Orlą.
Przy Zespole Szkół nr 30 powstały nowe urządzenia do zabawy i ćwiczeń. Powstała ogólnodostępna 3-stanowiskowa siłownia zewnętrzna. Obok siłowni ustawione zostały dwie huśtawki typu bocianie gniazda, z których bezpiecznie mogą korzystać dzieci niepełnosprawne. Nowe miejsce rekreacji zostało ogrodzone i wyposażone w ławki, kosz na śmieci.
W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski wzdłuż ul. Leszczyńskiego na wysokości bloku z numerem 41a wybudowano nowy chodnik i ogólnodostępne miejsca parkingowe.
Nowy parking na Szwederowie Nowy parking na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:39 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.