Ślusarska z nową nawierzchnią i monitoringiem

Trwa końcowy etap przetargu na przebudowę ul. Ślusarskiej. Ulica stanowiąca między innymi dojazd do Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 ma zmienić się w estetyczną pieszojezdnię. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy Śródmieścia w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Prace w pierwszej kolejności polegać będą na rozbiórce istniejącej asfaltowej  nawierzchni pieszojezdni. Następnie przygotowane zostanie podłoże pod nową konstrukcję ulicy. Na koniec ułożona zostanie estetyczna kostka betonowa  z elementami kamiennymi.  W ramach prac przewidziano też montaż barierek oraz ułożenie tynku szlachetnego na fragmencie muru ogrodzeniowego przyległego do ulicy. Zadanie obejmuje też rozbudowę sieci monitoringu. Powstaną dwa dodatkowe punkty kamerowe, w których zostaną zainstalowane po dwie stałopozycyjne kompaktowe kamery zewnętrzne.

Realizacją prac zainteresowane są trzy firmy. Wyceniły one wartość prac budowlanych na kwoty od 411 do 488 tysięcy złotych. Wszystkie podmioty oferują też 5-letnią gwarancję.  Zakończenie prac planowane jest na przełomie maja i czerwca.  
Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy Śródmieścia w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Na to przedsięwzięcie oddano 230 głosów. Warto podkreślić, że w tej części Śródmieścia udało się już zrealizować w oparciu o budżet miasta inne zadania. Wymienione zostało oświetlenie na ul. Ślusarskiej, Matejki i Dworcowej. Przebudowano Dworcową, a ulice Fredry, Warszawska i Śniadeckich zyskały nowe nawierzchnie. Wyremontowano też chodniki na ul. Warszawskiej i Matejki. Ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego udało się zmodernizować nawierzchnię placu zabaw przy MDK nr 4 oraz przywrócić estetyczny wygląd ulicy Chrobrego. W tym roku z nowej edycji BBO realizowany będzie natomiast  duży remont chodników wzdłuż ul. Mazowieckiej. 
Ślusarska z nową nawierzchnią i monitoringiem Ślusarska z nową nawierzchnią i monitoringiem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:37 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.