Bezpieczny tor dla rolkarzy

Na osiedlu Glinki-Rupienica powstanie bezpieczny tor do jazdy na rolkach. To kolejny element zagospodarowania terenów pomiędzy ulicami Cmentarną i Płowiecką na cele rekreacyjne. Inwestycje są finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
W pierwszej kolejności przygotowana zostanie niezbędna  dokumentacja projektowa. Obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy opracowania. Miasto będzie dysponować projektem w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy. Prace budowlane planowane są do realizacji w II połowie roku.
Wstępnie założono przygotowanie toru o długości około 1000 metrów. Nawierzchnia wykonana ma być z betonu. Będzie on okalać planowany zespół obiektów rekreacyjnych. Wcześniej powstało boisko do siatkówki. W kolejnych latach możliwe jest lokowanie innych atrakcji np. górki saneczkowej, siłowni, placu zabaw. Przy torze funkcjonować będzie też plac do odpoczynku i rowerowy parking. Zadanie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i została pozytywnie zaopiniowane przez Radę Osiedla.

Inwestycja będzie finansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W trakcie głosowania projekt toru do rolek poparło 316 bydgoszczan. Miasto zagwarantowało na inwestycję blisko 145 tysięcy złotych.
Bezpieczny tor dla rolkarzy Bezpieczny tor dla rolkarzy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:41 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Super pomysł! Oby więcej takich miejsc w mieście.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze mogą, ale nie muszą wpłynąć na decyzję autora projektu o jego edycji.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.