Bezpieczny tor dla rolkarzy

Na osiedlu Glinki-Rupienica powstanie bezpieczny tor do jazdy na rolkach. To kolejny element zagospodarowania terenów pomiędzy ulicami Cmentarną i Płowiecką na cele rekreacyjne. Inwestycje są finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
W pierwszej kolejności przygotowana zostanie niezbędna  dokumentacja projektowa. Obecnie trwa procedura wyboru wykonawcy opracowania. Miasto będzie dysponować projektem w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy. Prace budowlane planowane są do realizacji w II połowie roku.
Wstępnie założono przygotowanie toru o długości około 1000 metrów. Nawierzchnia wykonana ma być z betonu. Będzie on okalać planowany zespół obiektów rekreacyjnych. Wcześniej powstało boisko do siatkówki. W kolejnych latach możliwe jest lokowanie innych atrakcji np. górki saneczkowej, siłowni, placu zabaw. Przy torze funkcjonować będzie też plac do odpoczynku i rowerowy parking. Zadanie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i została pozytywnie zaopiniowane przez Radę Osiedla.

Inwestycja będzie finansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W trakcie głosowania projekt toru do rolek poparło 316 bydgoszczan. Miasto zagwarantowało na inwestycję blisko 145 tysięcy złotych.
Bezpieczny tor dla rolkarzy Bezpieczny tor dla rolkarzy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:41 Rating: 5

4 komentarze:

 1. Super pomysł! Oby więcej takich miejsc w mieście.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tereny na których ma powstać ścieżka i już powstało boisko to oaza zieleni. To obecnie piękne, nie ścigane łąki, dużo drzew, które same się rozsiewają. Przyroda rządzi się tu swoimi prawami. Można tu spotkać sarny, bażanty, różne gatunki ptaków. Budżet obywatelski powinien przede wszystkim dbać o zieleń dookoła nas. Powinniśmy sadzić drzewa i krzewy. Widzę, że wiele drzew, są już zaznaczone pomarańczowym kropkami lub kółkami, będzie wyciętych. Ciężki sprzęt który wjedzie na ten teren zniszczy łąkę. Tak stało się podczas budowy boiska. Powinniśmy wyjątkowo zadbać o takie jak to miejsce i nie niszczyć go, nie podoba mi się plan wycięcia tylu drzew i zniszczenie tego wyjątkowego, naturalnego i zielonego terenu. Na wiosnę zorganizowaliśmy tu sprzątanie. Bo największy problem takich miejsc to śmieci. przy boisku postawiono dwa kosze na śmieci i to wydaje mi się jedyny plus tej inwestycji.
  Dorota Młynarczyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Tereny na których ma powstać ścieżka i już powstało boisko to oaza zieleni. To obecnie piękne, nie ścigane łąki, dużo drzew, które same się rozsiewają. Przyroda rządzi się tu swoimi prawami. Można tu spotkać sarny, bażanty, różne gatunki ptaków. Budżet obywatelski powinien przede wszystkim dbać o zieleń dookoła nas. Powinniśmy sadzić drzewa i krzewy. Widzę, że wiele drzew, są już zaznaczone pomarańczowym kropkami lub kółkami, będzie wyciętych. Ciężki sprzęt który wjedzie na ten teren zniszczy łąkę. Tak stało się podczas budowy boiska. Powinniśmy wyjątkowo zadbać o takie jak to miejsce i nie niszczyć go, nie podoba mi się plan wycięcia tylu drzew i zniszczenie tego wyjątkowego, naturalnego i zielonego terenu. Na wiosnę zorganizowaliśmy tu sprzątanie. Bo największy problem takich miejsc to śmieci. przy boisku postawiono dwa kosze na śmieci i to wydaje mi się jedyny plus tej inwestycji.
  Dorota Młynarczyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Tereny na których ma powstać ścieżka i już powstało boisko to oaza zieleni. To obecnie piękne, nie ścigane łąki, dużo drzew, które same się rozsiewają. Przyroda rządzi się tu swoimi prawami. Można tu spotkać sarny, bażanty, różne gatunki ptaków. Budżet obywatelski powinien przede wszystkim dbać o zieleń dookoła nas. Powinniśmy sadzić drzewa i krzewy. Widzę, że wiele drzew, są już zaznaczone pomarańczowym kropkami lub kółkami, będzie wyciętych. Ciężki sprzęt który wjedzie na ten teren zniszczy łąkę. Tak stało się podczas budowy boiska. Powinniśmy wyjątkowo zadbać o takie jak to miejsce i nie niszczyć go, nie podoba mi się plan wycięcia tylu drzew i zniszczenie tego wyjątkowego, naturalnego i zielonego terenu. Na wiosnę zorganizowaliśmy tu sprzątanie. Bo największy problem takich miejsc to śmieci. przy boisku postawiono dwa kosze na śmieci i to wydaje mi się jedyny plus tej inwestycji.
  Dorota Młynarczyk

  OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.