Nowy plac zabaw na nowym osiedlu

Rozbudowujące się osiedle Eskulapa zyskało miejski teren rekreacyjny. Pomiędzy ulicami Trybowskiego i Sybiraków powstał plac zabaw oraz boisko do piłki siatkowej. Inwestycje zrealizowano w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na plac zabaw zaadaptowano nieużytki znajdujące w centrum osiedla pomiędzy blokami. Na terenie sąsiadującym z niewielkim zagajnikiem  ustawione zostały: zestaw zabawowy, bujaki, piaskownica, huśtawki. Elementem skweru jest też boisko do piłki plażowej.
Do poszczególnych stref placu zabaw dobudowano chodnik. Z nowych urządzeń już korzystają najmłodsi mieszkańcy osiedla.
Inwestycja trafiła do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. W ubiegłym roku pomysł zyskał poparcie ponad 800 mieszkańców Nowego Fordonu. Kosztowała blisko 84 tysiące złotych.
W dalszym etapie może powstać też półboisko do koszykówki, siłownia zewnętrzna, wiaty, oświetlenie i inne elementy małej architektury.
Warto podkreślić, że ze środków miejskich w ubiegłym roku zbudowano również od podstaw ulicę Trybowskiego. Jest ona częścią nowego układu komunikacyjnego zapewniającego połączenie osiedla Eskulapa z pozostałą siecią miejskich dróg.

Nowy plac zabaw na nowym osiedlu Nowy plac zabaw na nowym osiedlu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:01 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.