Biblioteka bez barier na Błoniu


Biblioteka na Błoniu stała się miejscem jeszcze bardziej dostępnym dla mieszkańców, także dla osób mających problemy z poruszaniem się. W budynku została dobudowana platforma dla osób niepełnosprawnych. Zadanie zostało zrealizowane dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.
Budynek Filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im dr W. Bełzy mieszczący się przy ulicy Broniewskiego 1 powstał w latach 70. XX wieku.
W tamtych czasach nie uwzględniano potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomysł dobudowania windy lub innego urządzenia zgłosili mieszkańcy podczas poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W trakcie głosowania  zdobył on 275 głosów i trafił do realizacji. Platforma powstała wewnątrz budynku w klatce schodowej. Zdecydowanie ułatwi ona dostęp na pierwszą kondygnację niepełnosprawnym, osobom starszym czy rodzicom z wózkami.W osiedlowej bibliotece na Błoniu można tradycyjnie przeczytać lub wypożyczyć książkę, a także skorzystać z komputera/Internetu,  pouczyć się czy kreatywnie spędzić czas z dzieckiem przykładowo grając w gry edukacyjne.
W bibliotece można wziąć również udział w ciekawych warsztatach, przedstawieniach teatralnych czy w spotkaniach z przedstawicielami kultury. Warto dodać, że w ubiegłym roku otwarta została nowa biblioteka na Jachcicach. Nowy obiekt kosztował blisko 800 tysięcy złotych. Jest on w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.


W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na osiedlu Błonie w tym roku na Skwerze 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich ma powstać ogród rekreacyjno-społecznościowy z placem zabaw dla dzieci i siłownią zewnętrzną. Ponadto w planach jest remont ważnych chodników.

Biblioteka bez barier na Błoniu Biblioteka bez barier na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:06 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.