Nowe inwestycje przy MDK nr 2 na Szwederowie

Pół miliona złotych wydamy na budowę nowego boiska na Szwederowie. Wybrany został już wykonawca prac budowlanych, które rozpoczną się w połowie czerwca. Na terenie MDK nr 2 przy ul. Leszczyńskiego przygotowywana jest również budowa zadaszonej sceny.
Nawierzchnie zostaną wykonane z bezpiecznego poliuretanu, który w razie upadku minimalizuje ryzyko urazów. Wymiary wielofunkcyjnego boiska to  44x21  metrów. Poszczególne elementy nawierzchni przy ul. Leszczyńskiego utrzymane będą w kolorystyce zielonej i ceglastej. 
 

Zamontowane zostaną  kosze do koszykówki, bramki  do piłki ręcznej. Na boisku będzie można tez grać w siatkówkę, tenisa ziemnego oraz badmintona.  Poza tym ustawione zostaną ławki, kosze i stojaki na rowery. Od strony północnej zaprojektowano dojście w postaci chodnika ze schodami oraz pochylnią dla niepełnosprawnych. W celu zapewnienia oświetlenia zaprojektowano 1 dodatkowy słup. Nowe boisko będzie zlokalizowane w północnej części działki, na którym do tej pory funkcjonował plac ze zniszczoną nawierzchnią trawiastą. Prace rozpoczną się w połowie czerwca. Pozwoli to zorganizować w placówce kilka zaplanowanych wcześniej imprez plenerowych. Zakończenie inwestycji planowane jest natomiast jesienią. Nowe boisko kosztować będzie 495 tysięcy złotych i objęte 6-letnią gwarancją.
Warto dodać, że na terenie MDK nr 2 ze środków miasta w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego planowana  jest kolejna inwestycja. W ubiegłym roku przygotowano  projekt zakładający dobudowanie zadaszonej sceny. Będzie ona przylegała do istniejącego budynku. Na ten rok planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę i zlecenie robót. Ta część inwestycji również będzie finansowana w oparciu o BBO. W ubiegłym roku na to zadanie zagłosowało ponad tysiąc bydgoszczan.
Nowe inwestycje przy MDK nr 2 na Szwederowie Nowe inwestycje przy MDK nr 2 na Szwederowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:52 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.