Budynek przy ul. Smukalskiej 177 będzie służył mieszkańcom


Wkrótce ruszy kolejny etap adaptacji starego budynku przy ul. Smukalskiej nr 177 na potrzeby Uczniowskiego Klubu Sportowego. Po zakończeniu podstawowych prac, jeszcze w tym roku we wnętrzu obiektu będą mogły się odbywać spotkania i zajęcia. Zadanie jest realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Projekt związany z wykorzystaniem parterowego, przedwojennego budynku na potrzeby UKS realizowany jest etapami. W 2013 roku powstała pełna dokumentacja projektowa, w oparciu o którą są zlecane kolejne etapy prac. W tym roku planowana jest realizacja robót budowlano – wykończeniowych (w tym sanitarnych i elektrycznych) w pomieszczeniu technicznym oraz salce spotkań. Konieczne jest również podwyższeniem stropodachu nad werandą, która zamieni się w salkę spotkań. Zamontowane zostaną kolejne okna i drzwi. Obecnie prowadzone jest postępowanie związane z wyborem wykonawcy tego zadania. Zakładamy, że prace zakończą się jeszcze latem.
Po zakończeniu tego etapu w obiekcie będą mogły się już odbywać zajęcia oraz spotkania i będzie mógł on służyć jako zaplecze techniczne podczas różnych osiedlowych wydarzeń sportowych i kulturalnych. W kolejnym etapie planowane jest wykonanie elewacji oraz zagospodarowanie terenu przed obiektem.

Zadanie związane z przebudową tego obiektu uzyskało największą liczbę głosów w trakcie ostatnich głosowań na inwestycje BBO. W ubiegłym roku projekt poparło 264 bydgoszczan. Miasto zagwarantowało na inwestycję 100 tysięcy złotych. W poprzednich latach m.in. przebudowano konstrukcję obiektu oraz w wyposażono łazienki.

Warto wiedzieć:
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo

Budynek przy ul. Smukalskiej 177 będzie służył mieszkańcom Budynek przy ul. Smukalskiej 177 będzie służył mieszkańcom Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.