Błonie z nowym miejscem rekreacji

Skwer 16 Pułku Ułanów Wlkp. czeka wiele zmian. Mieszkańcy uznali, że powinien on stać się ogrodem rekreacyjnym z placami zabaw i siłownią. Wkrótce rozpoczną się prace nad koncepcją. Zadanie jest finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
W pierwszej kolejności przygotowana zostanie koncepcja zagospodarowania wschodniej części rozległego skweru. Dziś znajdują się na nim przede wszystkim trawniki i ścieżki piesze. Mieszkańcy otaczających go bloków i wieżowców w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego uznali, że powinien on pełnić szereg nowych funkcji zachęcających do odpoczynku na świeżym powietrzu. Na taki sposób zagospodarowania skweru zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan. Teraz rozpoczynają się przygotowania do realizacji zadania.

W pierwszej kolejności opracowana zostanie koncepcja ogrodu rekreacyjno-społecznościowego. Obecnie prowadzona jest procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Warto zaznaczyć, że powstaną dwie koncepcje, które pozwolą wybrać najlepsze rozwiązania.

W poszczególnych częściach skweru będą lokalizowane między innymi plac zabaw dla maluchów z bezpieczną nawierzchnią, plac zabaw ze strefą dla maluchów z bezpieczna nawierzchnię, -plac zabaw dla starszych dzieci (huśtawki, urządzenia linowe, trampolina), siłownia plenerowa, kącik dla seniorów ze stolikami do gier planszowych oraz strefą relaksu z leżakami,  altana do organizowania osiedlowych spotkań i pikników,  ogrody społecznościowe do aranżacji mieszkańców, półbosko do koszykówki lub tor do jazdy na rolkach, a także miejsce do karmienia ptaków.

Opracowanie będzie gotowe w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Pozwoli następnie zlecić prace projektowe i budowlane. Koncepcja pozwoli realizować cały projekt etapami. W tym roku na zadanie zarezerwowanych jest 450 tysięcy złotych.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo
Błonie z nowym miejscem rekreacji Błonie z nowym miejscem rekreacji Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:49 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.