Zabytkowy autobus BBO odwiedzi bydgoskie osiedla!

 
O Bydgoskim Budżecie Obywatelskim rozmawialiśmy już m.in. z seniorami, samorządami uczniowskimi, Radami Osiedla, a także z członkami organizacji pozarządowych. Następne otwarte dla wszystkich spotkania odbędą się na bydgoskich osiedlach od 22 maja (wtorek) do 24 maja (czwartek). 
Trwają spotkania informacyjne dla mieszkańców, w celu pomocy przy wypełnieniu formularzy zgłoszeniowych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mają one zachęcić mieszkańców do zgłaszania swoich pomysłów, a tym samym do współdecydowania o osiedlowych przedsięwzięciach.
Już od 22 maja (wtorek) na bydgoskich osiedlach zaparkuje zabytkowy autobus. Pracownicy Urzędu Miasta Bydgoszczy w prosty i przystępny sposób wytłumaczą mieszkańcom na czym polegają zasady Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego i pomogą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Będzie można w nim również uzyskać materiały informacyjne dotyczące BBO.
Rozkład jazdy zabytkowego autobusu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego:
Wtorek 22.05.2018 r.
9:00 -10:30
Plac Piastowski
11:-12:30
Rondo Grunwaldzkie 
Środa 23.05.2018 r.
9:00 -10:30
Fordon Targowisko Białe
11:00 -12:30
Targowisko Bartodzieje
Czwartek 24.05.2018 r.
9:00 -10:30
Targowisko Szwederowo
11:00-12:30
Targowisko Kapuściska

Seniorzy o budżecie obywatelskim

9 maja (środa) w Miejskim Centrum Kultury odbyło się pierwsze z zaplanowanych spotkań informacyjnych dotyczących budżetu obywatelskiego. 
Z bydgoskimi seniorami rozmawialiśmy o pomysłach na zadania w ramach programu. Pojawiały się pomysły dotyczące m.in. i o osiedlowych domów kultury, oświetlenia ulic czy pomocy dla osób starszych w formie „Złotej rączki”.

Młodzi też mają głos

Kolejne spotkanie zostało zorganizowane w formie warsztatów i było dedykowane młodym mieszkańcom miasta.  Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, członkowie samorządów szkolnych zwracali uwagę na konieczność m.in. powstania nowych świetlic dla dzieci, dodatkowych stacji rowerów miejskich czy tez zorganizowania w mieście seansów kina letniego. To właśnie te pomysły planują zgłosić w tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy, że wystarczy mieć ukończone 16lat, by móc zgłosić swój projekt do budżetu obywatelskiego.

Spotkanie z przedstawicielami NGO’sów

W ramach zachęcenia do zgłaszania pomysłów do BBO obyło się także spotkanie z organizacjami pozarządowymi, podczas którego rozmawiano m.in. o tym jak organizacje pozarządowe mogą wspólnie z mieszkańcami zwiększać wiedze o zasadach BBO oraz jak zachęcać mieszkańców do większej aktywności w tym zakresie, a nawet jak z grupami mieszkańców tworzyć nowe pomysły. Rozmawiano  również o projektach zgłoszonych do tegorocznej edycji BBO.

Zabytkowy autobus odwiedzi bydgoskie osiedla

Następne spotkania informacyjne dotyczące zgłaszania pomysłów przez mieszkańców do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego odbędą się od 22 maja (wtorek). Mieszkańcy Bydgoszczy, którzy są zainteresowani zgłoszeniem swoich pomysłów będą mogli tego dokonać w zabytkowym autobusie, który odwiedzi bydgoskie osiedla. Pracownicy urzędu, którzy na co dzień zajmują się Bydgoskim Budżetem Obywatelskim, odpowiedzą na wszystkie pytania, a także pomogą wypełnić wniosek. Autobus rozpoczyna swoją trasę 22 maja (wtorek) od  Placu Piastowskiego, a kończy 24 maja (czwartek) na Targowisku Kapuściska.
W tegorocznej edycji BBO zgłoszono już ponad 120 projektów.  Lista projektów dotychczas zgłoszonych dostępna jest na stronie internetowej Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego www.bdgbo.pl
Trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. W tegorocznej edycji BBO zgłoszono już ponad 120 projektów.
Przypominamy, że wniosek zgłoszeniowy do BBO można wypełnić również samodzielnie – najłatwiej to zrobić za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
Zabytkowy autobus BBO odwiedzi bydgoskie osiedla! Zabytkowy autobus BBO odwiedzi bydgoskie osiedla! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.