Plenerowa siłownia na Okolu

Na Okolu powstanie następna plenerowa siłownia. Urządzenia zostaną ustawione na ogólnodostępnym terenie ośrodka szkolno-wychowawczego przy ul. Granicznej. Inwestycja realizowana będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Nowa plenerowa siłownia powstanie pomiędzy budynkiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego nr 3 ośrodka i ulicą na terenach zielonych, które nie są obecnie wykorzystywane. Zamontowane zostaną tam cztery urządzenia  wielostanowiskowe. Jedno będzie dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Przyrządy do ćwiczeń będą montowane na wybrukowanym placu.

Wybudowany zostanie też chodnik. Poza tym ustawione będą ławka , tablica z regulaminem i odtworzone zostaną trawniki przyległe do plenerowej siłowni. Obecnie wybierany jest wykonawca zadania.
Po zawarciu umowy prace budowlane i montaż urządzeń zajmą około 2 miesięcy.
Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na to zadanie zagłosowało 134 mieszkańców. Równie dużo głosów zdobył pomysł związany z dalszą rewitalizacją parku na placu Chełmińskim. Wcześniej ze środków BBO urządzono tam m.in. plac do street workoutu, plac zabaw oraz plenerową siłownię.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów  na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo
Plenerowa siłownia na Okolu Plenerowa siłownia na Okolu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:17 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.