Seniorzy, uczniowie i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą rozmawiać o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim

W najbliższych dniach odbędą się spotkania poświęcone Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się jak zgłaszać swoje pomysły i jakie inwestycje powstały w ramach BBO. Pierwsze spotkanie dedykowane seniorom już 9 maja.
Rekordowe pieniądze zostały w tym roku przeznaczone na realizację projektów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje pomysły na inwestycje osiedlowe można zgłaszać do 31 maja.

Spotkanie dla seniorów

9 maja (środa) o godzinie 13:00 w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Marcinkowskiego 12-14 odbędzie się otwarte spotkanie dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na spotkaniu przedstawione zostaną m.in. możliwości zgłaszania swoich pomysłów do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, jak i przykłady inwestycji dedykowanych  seniorom w ramach BBO.

Będzie można wyrobić Bydgoską Kartę Seniowa 60+

Program „Bydgoskiej Karty Seniora 60+” skierowany jest do mieszkańców Bydgoszczy, którzy ukończyli 60. rok życia. Jest realizowany w wielu obszarach, m.in. w zakresie edukacji, kultury, sportu, rekreacji, zdrowia i rehabilitacji oraz wielu innych, które znajdują się w ofercie Partnerów Programu. W zeszłym roku wydano blisko 15 tysięcy kart seniora oraz podpisano 69 porozumień partnerskich z instytucjami, które oferują zniżki na rozmaite usługi dla tej grupy mieszkańców (m.in. tańsze wejścia do instytucji kultury, na basen, do kina, lekarza, zniżki przy zakupie wielu usług komercyjnych). W ramach spotkania dotyczącego BBO seniorzy będą mieli możliwość założenia Bydgoskiej Karty Seniora 60+.
Otwarte spotkanie z organizacjami pozarządowymi
Znamy również termin i miejsce spotkania otwartego spotkanie z organizacjami pozarządowymi. Warsztaty dla NGO'sów odbędą się w sali konferencyjnej Przystani Bydgoszcz przy ul. Tamka 2 w dniu 16 maja (środa) godz. 17:00.

Warsztaty dla szkół ponadgimnazjalnych

Z kolei w ramach zachęcenia do składania projektów przez młodszych mieszkańców Bydgoszczy w dniu  14 maja (poniedziałek) odbędą się warsztaty skierowane dla samorządów szkolnych szkół ponadgimnazjalnych dotyczące Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto wiedzieć:

Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów na kolejną, siódmą edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe dodatkowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
Seniorzy, uczniowie i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą rozmawiać o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim Seniorzy, uczniowie i przedstawiciele organizacji pozarządowych będą rozmawiać o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:01 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.