Ścieżka zdrowia przy Kanale Bydgoskim

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowa ścieżka zdrowia, która powstała nad brzegiem Kanału Bydgoskiego na Miedzyniu. To kolejne zadanie zrealizowane w oparciu o środki miasta – Bydgoski Budżet Obywatelski. To nie koniec zmian w tej części miasta.


Ścieżka jest zlokalizowana pomiędzy brzegiem kanału i ul. Spacerową (na odcinku od Polanickiej do  Głogowskiej). Zamontowano tam zespół drążków, drabinek i poręczy gimnastycznych , rower treningowy,  urządzenie do wiosłowania.


Pomiędzy sosnami ustawiono też ławkę. Przedsięwzięcie  kosztowało blisko 90 tysięcy złotych. Zostało sfinansowane ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
 
W tym roku planowane jest również zagospodarowanie kolejnej części  terenów zielonych wzdłuż ul. Spacerowej na cele rekreacyjne. Powstaje obecnie koncepcja uporządkowania zieleni  na odcinku od Głogowskiej do Krośnieńskiej. Wstępnie planowane jest tam dosadzenie nowych drzew i krzewów oraz ustawienie małej architektury (na przykład ławek, stolików itp). Na realizację tego zadania w budżecie miasta zagwarantowanych zostało ponad 300 tysięcy złotych.
Warto wiedzieć:
Przypominamy, że trwa zgłaszanie pomysłów  na kolejną edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na niego rekordowe 13,3 mln zł. Są także nowości w regulaminie – mieszkańcy mogą zgłaszać  projekty ponadosiedlowe. Pomysły na osiedlowe inwestycje można przedstawiać do 31 maja. Projekt najprościej zgłosić za pomocą internetowego formularza dostępnego na stronie  www.bydgoszcz.pl/bbo
Ścieżka zdrowia przy Kanale Bydgoskim Ścieżka zdrowia przy Kanale Bydgoskim Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:03 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Moim zdaniem takie miejsca są warte zapamiętania, no i oczywiście warte sprawdzenia, ponieważ wzbudzają świadomość wielu osób, jeśli chodzi o tematy zdrowia. Medycyna w dzisiejszych czasach daje wiele możliwości, więc z nich skorzystajmy.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.